10 راهکار موفقیت آمیز در افزایش فروش کسب و کارها

افزایش فروش کسب و کارها_ پریسا آریایی

فروش بیشتر نیاز به رعایت یک سری پیش نیاز دارد و مشاوره کسب و کار دقیقاً یکی از مهمترین پیش نیازها محسوب می شود. فرقی نمی کند صاحب یک کسب و کار کوچک یا نوپا هستید و یا تبدیل به به یک غول تجاری شده اید! شما بدون داشتن آگاهی از استراتژی های روز کسب و کار، نمی توانید فروش بیشتری داشته باشید.

 

خشت اول را درست بگذارید!

آنچه در مشاوره کسب و کار بسیار به آن پرداخته می شود خشت اول است! یعنی کشف هویت کسب و کار! به هر حال باید بتوانید ارزش پیشنهادی کسب و کار را به درستی حدس بزنید. نیاز است که بررسی شود مشتری با خرید یک محصول یا سفارش یک خدمت می تواند نیاز خود را برطرف سازد یا خیر. ارزش پیشنهادی محصول شما کمک می کند تا بازار را به دست بگیرید.

 

 

مشتریان خود را بشناسید!

در مشاوره کسب و کار به شما آموزش داده می شود تا چطور مشتریان خود را بشناسید. در واقع باید بدانید که مشتریان کسب و کار شما بیشتر در چه رده سنی هستند. خریداران مرد بیشتر به صنف شما علاقه دارند یا بانوان؟ حتی بررسی میزان درآمد مشتریان و سطح تحصیلات آنها نیز می تواند مسیر درستی را به شما نشان دهد. دقیقاً در مشاوره کسب و کار به همین موارد پرداخته می شود. کسب و کارهای پر سود، در ابتدا زمان درستی برای شناخت مشتریان خود در نظر گرفته اند. افزایش فروش یک شبه رخ نمی دهد!

 

 

بررسی مشکلات و پیدا کردن راه حل

رشد کسب و کار زمانی صورت می گیرد که قبول کنید شغل شما دارای کم و کاستی هایی است و باید برطرف شود. در این راستا باید شخصیت و رفتار مشتری پس از استفاده از محصول یا خدمت شما شناسایی شود. گاهی نیاز مشتریان بسیار واضح است و مشکلاتشان برطرف می شود. گاهی شرایط به صورتی است که نیاز مشتری مشخص نیست و باید عکس العمل مشتریان بررسی شود. پریسا آریایی در زمینه مشاوره کسب و کار می تواند روش های شناخت مشکلات را برای شما شفاف سازی نماید.

 

 

خدمات رسانی بدون نقص

خدمات رسانی در هر صنفی باید معقولانه به نظر برسد. حال به نظر شما این کار چطور صورت می گیرد. یکی از مباحث مهم در مشاوره کسب و کار مربوط به شناسایی نقاط ضعف و قوت است. در واقع باید این اصل را در ذهن خود داشته باید همیشه بهترین خدمات را به مشتریان واقعی ارائه دهید. کسب و کارهای مطمئن تلاش می کنند تا مشتریان را جدی بگیرند و نیازشان را برطرف سازند.

 

مشاوره کسب و کار_پریسا آریایی
مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار شما را به انتخاب دقیق تر می رساند!

برخی از کسب و کارها این تصور را دارند که هرچه محصولات متنوع تری ارائه دهند موفق تر هستند. در صورتی که لزوما انتخاب های بیشتر به معنی فروش بیشتر نخواهد بود! صنف شما باید خدمات مخصوص به خود را داشته باشد. سرویس های متنوع گاه مشتریان را سردرگم می کند. به طور کلی شنا کردن در خلاف جهت رودخانه نیاز به مشاوره دارد و مشاوره کسب و کار قطعاً در این زمینه به شما کمک می کند.

 

 

پرداخت را برای مشتریان آسان کنید!

مشتری باید در خرید راحت باشد. در پکیج مشاوره کسب و کار که توسط تیم خبره پریسا آریایی در نظر گرفته شده است، مهمترین هدف راحتی و آسایش مشتری است. این روزها مردم حوصله چندانی ندارند. بنابراین هرچه روش های پرداخت بیشتر و آسانتری در اختیار مشتریان خود قرار دهید آنها را حفظ کرده اید. برخی از افراد با خرید اینترنتی راحت تر هستند. برخی از افراد هنوز هم به پرداخت نقدی علاقه دارند. جوانان خرید از صفحات اجتماعی را می پسندند! بنابراین باید برای هر رده سنی و سلیقه یک پیشنهاد جالب داشته باشید. محدودیت در روش پرداخت به ضرر کسب و کار شما است.

 

 

قیمت گذاری درست اقلام با مشاوره کسب و کار

در قیمت گذاری محصولات خود شتاب زده نباشید. در مشاوره کسب و کار پیشرفته سعی می شود به قیمت های معقول تاکید شود. به هر حال مردم محصولی با قیمت متوسط را به نسبت محصول با قیمت های بسیار ارزان و بسیار گران ترجیح می دهند. این اتفاق ها در موقعیت های مختلف وجود دارد. بهتر است قیمت ها متعادل باشد. ترفندهایی وجود دارد که می تواند روی قیمت گذاری اجناس تاثیرگذار باشد و شرایط رقابتی ایجاد کند. این موضوع بسیار ارزشمند است.

 

 

 

مشاوره کسب و کار یعنی جلب اعتماد مشتری

به هر حال شما برای رسیدن به درآمد مناسب باید راهی برای جذب اعتماد مشتری پیدا کنید و مشاوره کسب و کار شما را در این مسیر یاری می کند. یکی از بهترین روش های جلب اعتماد مشتری این است که برخی از خدمات شما رایگان یا با حداقل هزینه در نظر گرفته شود. وجود طرح های تخفیف فصلی نیز می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 

کسب و کارهای پرسود_ پریسا آریایی
کسب و کارهای پرسود

 

بزرگ کردن دایره ارتباطات با مشاوره کسب و کار

سعی کنید برای همکاری با کسب و کارهای دیگر ضعف نداشته باشید. تکنیک های مشاوره کسب و کار سبب می شود تا بتوانید دایره ارتباطات خود را وسیع تر کنید. این کار باعث می شود با شرکت های بزرگ و معتبر وارد معامله شوید و در نهایت به کسب و کار خود اعتبار دهید. برندسازی دقیقاً از همین روش صورت می گیرد. مشتریان به سراغ برندهای شناخته شده می روند و چه خوب است که کسب و کار خود را وارد زیرمجموعه برندهای معتبر نمایید. در دنیای امروز باید بتوانید سطح ارتباطات وسیع اما سالمی را فراهم ساید.

 

 

مهمترین ماموریت مشاوره کسب و کار، حفظ مشتریان

اگر می خواهید رشد کسب و کار واضحی داشته باشید و به نوعی درآمد غیرفعال و فعال را از هم تشخیص دهید باید مشتریان فعلی خود را بشناسید و حفظ کنید. نسخه جدید از مشاوره کسب و کار پریسا آریایی به شما یاد می دهد تا چطور مشتریان فعلی خود را حفظ کنید و به جای هزینه بالا برای تبلیغات از مشتریان فعلی خود به عنوان تبلیغ استفاده کنید.  در مسیر سودآوری هر چه کسب و کار قدرتمند تری داشته باشید موفق تر هستید. دقت کنید که کسب و کارهای اینترنتی دقیقاً تمرکز اولیه خود را روی مشتریان فعلی می گذارند و سپس وارد دنیای وسیع تری می شوند. هر مشتری می تواند شرایط کسب و کار بهتری داشته باشد و شرایط را بسنجد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.