دوری از درد فروش پایین اینستاگرام در کسب و کارهای اینترنتی

کسب و کارهای اینترنتی-پریسا آریایی

کسب و کارهای اینترنتی زیادی امروزه از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ محصولات خود استفاده می کنند. در همین راستا تبلیغ در شبکه های اجتماعی پرمخاطب مانند اینستاگرام، نسبت به سایرین از رونق بیشتری  برخوردار است.  به همین دلیل مشاغل مختلف در اینستاگرام پیج زده و با جمع کردن فالوور، یک تبلیغات ارزان؛ اما پر مخاطب را رقم می زنند.

تبلیغات کسب و کارها در اینستاگرام

در حال حاضر تبلیغات در اینستاگرام محدود به مشاغل کوچک نیست و تقریبا تمامی کسب و کارها سعی می کنند از این رسانه برای تبلیغات ارزان و موثر بهره ببرند. اما در این میان، عده ای موفق و عده ای ناموفق می باشند.  در همین راستا پرداختن به موفقیت کسب و کارهایی که در این زمینه موفق شده اند، می تواند به مشاغلی که در اینستا با وجود حضور قشر وسیعی از مصرف کنندگان، ناموفق هستند، کمک کند.

بهترین تبلیغات برای مشاغل چگونه است؟

باید قبول کرد رسانه های اجتماعی شاهد حضور اقشار مختلفی هستند و امروزه دیگر سن، افراد را برای فعالیت در شبکه های مجازی محدود نمی کند. شاید تا چند سال قبل، فقط افراد کم سن و نوجوان به دنیای مجازی رغبت نشان می دادند؛ اما اکنون حتی افراد مسن نیز حضور دارند. لذا مشتریان تمامی مشاغل در شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت می نمایند.  البته باید این حقیقت را نیز پذیرفت جذب همه افراد دشوار است؛ اما با مخاطب شناسی و شناسایی علایق گروه خاصی از مخاطبین، می توان در تولید محتوا به صورت هدفمند، موفق شد.

مشاوره کسب و کار -پریسا آریایی
مشاوره کسب و کار و اینستاگرام

 

  • وقتی محتوا به صورت هدفمند تهیه می شود، می تواند مخاطب را جذب نماید.لذا دیده می شود کسب و کارهایی که در تولید محتوا، هدفمندانه و به صورت حرفه ای عمل می نمایند موفق تر هستند.  آنان محتوایی را تولید میکنند که می تواند مخاطب را با خود همراه نموده و او را به سمت خرید محصول بکشاند.  به همین دلیل در گام اول، توجه به مشخصات یک محتوا حرفه ای و هدفمند بسیار مفید می باشد.
  • کسب و کارهایی در اینستاگرام در فروش موفق هستند، که صرفا با درج محتوا متنی سعی نکرده اند مخاطب را با خود همراه نمایند. شاید باید این حقیقت تلخ را پذیرفت بسیاری از افراد چندان مطالعه نمی کنند، به همین دلیل است که حتی تهیه فایل صوتی کتابها بیشتر از قبل رونق گرفته است. اگرچه خواندن متن از روی کاغذها، کلاسیک تر و قشنگتر است؛ اما به علت زمان زیادی که مطالعه به خود اختصاص میدهد، گوش دادن و تماشا کردن بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. لذا در هنگام درج متن باید تصاویر نیز درج شوند متن نیز کوتاه و مختصر؛ اما جذاب باشد. بنابراین یک تصویر حرفه ای را از محصول در اینستاگرام درج کنید و برای تبلیغ، پیامی را تهیه کنید که به صورت شفاف و روشن مقصود شما را منتقل نماید. جملات کوتاه و روان باشند.
  • در متن تبلیغی اینستاگرام بر روی مزیت ها تکیه نمایید. قیمت و مشخصات خاص محصول را برای مخاطبان روایت کنید. پیج های موفق اگر قیمت بالایی دارند، بیشتر بر روی کیفیت کار، طراحی و زیبایی و یونیک بودن محصول تکیه می کنند. همان جمله ای که در توضیح تصویر درج می نمایید تصور مشتری را از محصول ساخته و او را وادار می کند برای خرید تصمیم بگیرد.
  • توضیحاتی که برای هر محصول داده می شود باید مورد توجه قرار گیرد. این توضیحات، تصاویر و قیمت مخاطب را به خرید تشویق می نماید.  اگر کسب و کار در گام اولیه موفق نشود مخاطبان را جذب نماید، به طبع فروش در همان لحظه اول منتفی می گردد.

 

خدمات موسسه مشاوره کسب و کار

گاهی در مراجعات کسب و کارها به موسسه مشاوره کسب و کار، دیده می شود  قیمت و کیفیت محصول دو پیج مشابه است، مشخصات نیز یکی است؛ اما یکی بیشتر می فروشد. در چنین موقعیتی پیج از چهار منظر؛ کلمه کلیدی، محتوا، تعداد فالوور و تصویر محصول مورد بررسی قرار می گیرد.

کسب و کارهای اینترنتی- پریسا آریایی
کسب و کارهای اینترنتی
  • در موسسه مشاوره کسب و کار به کلمات کلیدی توجه می شود. فردی که پیج شما را ندارد یا  فالوور شما نیست؛ اما به دنبال جنسی است که شما دارید، در اینستا جستجو نموده و وارد پیج شما می شود. وقتی کلمه کلیدی زده می شود قبل از ورود به پیج، در میان انبوهی از پیج ها با محصول مشابه، جمله ای که برای معرفی خود نوشته اید به تنهایی  می تواند مخاطب را به سمت شما هدایت نماید. لذا در هنگام انتخاب کلمات کلیدی، چیزی را انتخاب کنید که بهترین توصیف از شما و محصولاتتان باشد.
  • تولید محتوا با ترکیب متن و تصویر، یکی از انواع محتوا هایی هست که برای کسب و کارهای اینترنتی در اینستا بسیار درج می گردد. اما ساخت کلیپی که بتوان وایرال نمود، قوی تری است. این نوع محتوا در اینستاگرام به خوبی می تواند مخاطب را جذب، کرده و فروش را رقم بزند. به صورتی که وقتی بر ضد آب بودن محصول تکیه میشود، در یک کلیپ با نشان دادن میزان ضد آب بودن محصول، به خوبی می توان افراد را برای خرید همراه کرد. وقتی از یک کفش کوهنوردی صحبت میشود راحتی استفاده، مقاومت کفش و همچنین ضد تعریق بودن آن است که در کلیپ باید نمایش داده شوند تا فروش رقم بخورد.
  • بنابراین بر ویژگی خاص محصول باید تاکید کرد و یک سناریو کوتاه نوشت و در کلیپ نمایش داد. یک کلیپ چند ثانیه ای می تواند به تنهایی یک فروش فوق العاده را رقم بزند.
  • تصاویر نیز خود در تغییر معادله به نفع کسب و کارها نقش بسیار مهمی را بازی می کنند؛ نورپردازی، زاویه ای که عکس برداری میشود، رعایت  کنتراست در تصویر و…  همگی در جلب توجه مخاطب تاثیر بسیار مهمی دارند. تصویر درج شده خود می تواند سبب جذب مشتری گردد.
تبلیغات کسب و کارها- پریسا آریایی
تبلیغات کسب و کارها

 

دلایل شکست در فروش از طریق اینستاگرام

چرا در شرایطی که کیفیت محصول، محتوا و قیمت کسب و کارها یکی است، باز میزان فروش متفاوت است؟ باید گفت به تعداد  بازدید کننده ها باید توجه نمود. تعداد بازدید پیج شما چه قدر است و چه تعداد مخاطب به صورت هدفمند بازدید می کنند. همه مشتریان شما می توانند فالوور شما باشند، لذا هر کسی که از شما خرید می کند را باید به لیست فالوورهای خود اضافه نمایید. از میان کسانی که حتی فقط ابراز علاقه مندی نموده اند نیز فالوور اضافه کنید. از مشتریان خود بخواهید پیج شما را تبلیغ کنند و تخفیف بگیرند. تک تک فالوورها و مشتریان خود را به بازاریاب تبدیل کنید و در مناسبت های مهم برای ایشان مزایایی در نظر بگیرید. باید ترافیک بازدید از پیج را بالا ببرید. رعایت تمامی این موارد است که فروش در اینستاگرام را بالا میبرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.