چرا با بازاریابی محتوایی باید مشتریان خود را تبدیل به رقیب خود نماییم؟

مشکلات بازاریابی محتوا-پپریسا آریایی

تمامی کسب و کارها برای فروش باید به صورت مداوم بر روی جذب مشتریان کار کنند، زیرا با افزایش رقبا و محصولات رقیب، هر لحظه امکان شکست وجود دارد. لذا نیاز است تبلیغات موثر انجام شود. در همین راستا باید گفت هرچقدر تبلیغات موثرتر و گسترده تر باشد به طبع امکان افزایش فروش بیشتر می باشد. در این میان بازاریابی محتوایی نشان داده است که نسبت به سایر روش های بازاریابی در افزایش فروش موفق تر عمل می نماید.

تبلیغات کسب و کارها- پریسا آریایی
تبلیغات کسب و کارها

 

اهمیت بازاریابی محتوایی برای کسب و کارها

امروزه بسیاری از اصناف جهت دریافت مشاوره در زمینه بازاریابی محتوایی به موسسات مشاوره کسب و کار مراجعه می کنند. در موسسه مشاوره راهکارهایی ارائه می گردد که بتوان محتوا را در سطح بسیار بالایی تهیه نمود. سطحی که می تواند اغلب مخاطبان را جذب نماید و آنان را به سمت خرید، سوق دهد.

باید قبول کرد صاحبان کسب و کار تنها به دنبال تولید محتوا نیستند، آنان می خواهند شاهد افزایش فروش محصولات خود باشند. لذا محتوا باید با این هدف تولید گردد. در همین راستا محتوا باید به مشتری بگوید چرا باید این محصول را بخرد و چرا از شما بخرد. در ادامه نیز همان لحظه تصمیم به خرید بگیرد.

البته باید پذیرفت همیشه فروش برای کسب و کارها سخت است. زیرا افراد باید روزها کار کنند تا هزینه خرید محصولات مختلف را بپردازند، لذا هزینه کردن به خودی خود دشوار است. حال تصور نمایید این هزینه کردن در شرایطی باشد که درآمدها کم و تورم اقتصادی بالا می باشد، به طبع در چنین شرایطی هزینه نمودن دو چندان دشوارتر میگردد و فروش سخت تر می شود. بنابراین بهترین کار استفاده از محتوا به عنوان یک وسیله قوی برای بازاریابی است. زیرا جادوی کلمات و تصاویر در کنار هم، می توانند کمک کنند مشتری هزینه نماید و از شما بخرد.

مشاوره کسب و کارها- پریسا آریایی
مشاوره کسب و کارها

 

مدیریت محتوا برای کسب و کارها

قطعا در زمان کنونی همه رقیب دارند. لذا وقتی کسی به دنبال خرید محصولی است با چند کسب و کار مواجه می شود که محصول مورد نظر و مشابه آن را میفروشند. به همین دلیل انتخاب شما در بین سایرین، مخصوصا در بازارهای شدیدا رقابتی به دشوارتر کردن فرایند فروش منجر می شود. در همین راستا باید محتوا هم به مشتری بگوید چرا باید این محصول را بخرید و هم بگوید الان بخر و یا در برنامه خود برای آن اولویت درنظر بگیر و هم به او بگوید از ما بخر.

 

تهیه نقشه برای مدیریت محتوا هدفمند

کسب و کارها برای اجرا بازاریابی محتوایی نیاز به مدیریت محتوا دارند. در همین راستا  باید یک نقشه حرفه ای تهیه نمایند و برای تهیه این نقشه روش های بازاریابی را که بر اساس بودجه و ماهیت محصول خود در نظر گرفته اند، مورد توجه قرار دهند. سپس محتوایی را که برای هر کدام از این روش های بازاریابی نیاز است تهیه نمایند.

به طور مثال اگر قرار است بازاریابی تلفنی انجام شود، باید متنی را برای آن آماده نمود که با کمترین جملات؛ اما  به صورت واضح مزایای محصول و مزیت رقابتی آن را بیان کند و در صورت لزوم با کمک ایمیل و شبکه های اجتماعی توضیحات بیشتری داده شود. در ادامه نیز به مشتری فرصت داده شود وارد سایت شده و یا با ارسال یک پیام تمایل خود را به خرید اعلام نماید.

اگر قرار است پیامک ارسال شود، در یک یا دو جمله، محتوایی ارسال شود که شخص را به واکنش وادار کند. این عکس العمل می تواند مراجعه مشتری به صفحه وب شما  باشد تا ادامه بازاریابی از طریق سایت انجام شود.  در همین راستا در وب سایت و شبکه های اجتماعی هم باید توضیحاتی داده شود که به خوبی جملات گفته شده در بازاریابی تلفنی و پیامکی را تشریح و تبیین کنند.  باید توضیحات محتوا به گونه ای باشد که مشتری شما را به عنوان یک صاحبنظر و کارشناس قبول کند. جملات کلی و توضیحات مبهم نشان از اطلاعات کم شما دارد، کسی که چیزی را به خوبی می داند در قالب جملات ساده و روان می تواند اطلاعات با ارزشی را به مخاطب منتقل کند.

معمولا کسب و کارهایی که می توانند در قالب کلمات جذاب ،هم آموزش دهند و هم به صورت غیر مستقیم تبلیغ نمایند مشتری را به رقیب خود تبدیل می کنند.

 

مشخصات محتوا حرفه ای برای کسب و کارها

مشتری مطالب درج شده توسط کسب و کارها را می خواند و با سایرین مقایسه می کند، او باید جواب چراهایی خود را بیابد. او انتقاد می کند. اما در نهایت در یک بازاریابی محتوایی حرفه ای خرید میکند و در صورت ادامه رویه درست، مشتری وفادار می شود و به عنوان یک مشتری راضی مشتری برای شما می آورد.  یک محتوا که می تواند به مشتری بگوید چرا این محصول را بخرد، چرا الان بخرد و چرا از این کسب و کار بخرد، نه تنها می فروشد بلکه مطالب آن به عنوان مرجع برای سایرین نیز قرار می گیرد.

لذا وقتی برای مشاوره کسب و کار اقدام می گردد باید دید موسسه مشاوره در این زمینه چه کمکی میتواند بکند. محتوا تنها با به روزرسانی که نمی تواند تاثیر زیادی بر مخاطبان قرار دهد، بلکه به سبب ارزشمند بودن است که موفق عمل می کند.

بررسی بازاریابی محتوایی-پریسا آریایی
بررسی بازاریابی محتوایی

 

در موسسه باسکار من پریسا آریایی همراه با اعضای تیم در گام اول اقدام به بررسی محصول شما می کنیم. همچنین محصولات مشابه را در بازار رصد می نماییم و در ادامه کمک می کنیم اطلاعات محصولات و مزیتهای آن را در یک جا جمع آوری نمایید. سپس در یک سلسله از اقدامات، کمک می کنیم محتواهای با ارزشی بنابر مکانی که درج خواهند شد، تولید کنید. زیرا همانطور که گفته شد براساس محل درج، محتوا تغییر می کند. در جایی باید با نمودار همراه باشند، در جایی با جدول درج شوند و در مکان هایی با تصاویر و کلیپ تا بیشتری کارایی را از خود نشان دهند. باید این محتواها در یک مجموعه داستانی، از شما برای مشتری روایت کنند. روایتی که کمک  می کند مشتریان  هم بخرند و هم از شما به عنوان یک رفرنس معتبر یاد کنند.

بازاریابی محتوایی ثابت کرده است با توجه به تاثیر کلمات و تصاویر بر افراد می تواند ذهن انسان را درگیر کرده و به سمتی ایشان را سوق دهد که عکس العمل مورد نظر را نشان دهند.  لذا هر محتوایی که تولید می شود ارزش آن را دارد که با تامل بسیار تولید گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.