عدم جذابیت محتوای ما در بین افراد چیست و مشاوره کسب و کار چه کمکی به ما میکند؟

مدیریت محتوا کسب و کارها-پریسا آریایی

یکی از خدمات طلایی که مشاوره کسب و کار به صاحبان مشاغل مختلف می تواند انجام دهد،کمک به تولید و مدیریت محتوا در وب سایت و شبکه های اجتماعی است. زیرا آنچه که در تبلیغات خود می گویید همان چیزی است که تصورات مخاطب را از محصول و خدمت شما می سازد.

دلایل عدم جذابیت محتوا برای مخاطب

  • باسکار تنها در حوزه انتخاب روش های تبلیغاتی موثر مشاوره کسب و کار نمی دهد، بلکه در مدیریت محتوا نیز سعی می کند کمک کند. زیرا محتوا یکی از ارکان اصلی تبلیغات است. جمله ای بی معنی در میان انبوهی از تصاویر زیبا و جذاب و رنگارنگ، مانند ریختن شکر در غذایی است که باید با چاشنی نمک پخته شود. جمله بی معنا بسیاری از افراد را دفع می کند و تبلیغات بالعکس و منفی محسوب می شود. در حالی که یک تبلیغات درست که محتوا و تصویر هماهنگ و جذاب دارد، می تواند افزایش فروش شگرفی را رقم بزند.
  • بسیاری از افراد وقتی به موسسه مشاوره کسب و کار مراجعه می کنند، فاکتورهایی را دارند که هزینه تبلیغات را نشان می دهند؛ اما تاثیری در افزایش مشتری نداشته اند. آنان میگویند سایت تخصصی طراحی نموده اند، از تبلیغات کلیکی استفاده می کنند، در شبکه های اجتماعی سعی میکنند به سایت خود لینک دهند. از ایمیل مارکتینگ برای افزایش ترافیک سایت خود بهره می برند؛ اما همچنان تفاوت و پیشرفتی در فروش نمی بینند.با بررسی تبلیغات و سایت، چیزی که معمولا دیده می شود محتوایی هست که مفید نیست و یا به اندازه کافی جذابیت ندارد. در بسیاری از مواقع دیده می شود محتوا کاملا کپی یک سایت دیگر می باشد.  ترجمه ها گاهی حتی تحت الفظی هستند و مخاطب در میان جملات نامفهوم گم می شود.
  • موسسه مشاوره کسب و کار گاهی می بیند در بعضی از تبلیغات ها، تصویر با محتوا همخوانی ندارد یا اصلا تصویر و محتوا مقصود نویسنده را به خواننده منتقل نمی کنند. مخاطب حتی منظور نویسنده را اشتباه برداشت میکند. در چنین مواردی معمولا دیده می شود خود نویسنده نمیداند در محتوا چه چیزی را باید به مخاطب منتقل کند. او نمی داند باید درباره موضوع چه چیزی را روایت نماید تا مخاطب را جذب کند.  لذا وقتی خود نویسنده نمی داند چه چیزی را بگوید چگونه باید انتظار داشت محتوا ما برای مخاطب جذاب باشد. لذا قبل از تولید محتوا باید خود نویسنده بداند درباره چه موضوعی می خواهد سخن بگوید.
خدمات مشاوره کسب و کار-پریسا آریایی
خدمات مشاوره کسب و کار

 

روش حل مشکلات کسب و کارها در تولید محتوا

برای رفع مشکل تولید محتوا  کسب و کارها باید گفت؛ یک نقشه برای تولید محتوا نیاز است؛ نقشه ای منسجم که ابتدا و انتها دارد. موضوع مشخص است. زیر عنوان ها مشخص هستند. در هر زیر عنوان مشخص است باید چه چیزی به مخاطب منتقل گردد  و در کل، مخاطب باید چه نتیجه گیری از محتوا در ذهن خود ثبت نماید.  این اولین گام در تولید محتوا جذاب است. در یک موسسه مشاوره کسب و کار حرفه ای در تهیه نقشه ای جذاب، کامل و حرفه ای به کسب و کارها کمک می شود.

در هنگام تهیه نقشه برای تهیه محتوا در موسسه مشاوره کسب و کار تمام ویژگی های ظاهری و مزایای محصول در نظر گرفته می شود، تمامی مزایای رقابتی باید یادداشت شوند. برای هر محصولی مزایایی باید بیان شود  که آن را نسبت به رقبا متمایز می کند، این مزیت در بسته بندی یا قیمت می تواند باشد. در محتوا باید از این مزایا صحبت شود. از کاری که برای خریدار انجام می دهد نیز باید به صورت پررنگی سخن گفته شود. البته گاهی محتوا صرفا کار اطلاع رسانی می کند، در این موارد دست نویسنده بازتر می باشد و می تواند بیشتر به جزئیات بپردازد.

در نقشه تولید محتوا چه نکاتی باید ذکر شوند؟

  • ثبت داده ها به صورت خلاقه اولین گام در تهیه نقشه است.
  • در گام دوم نیاز به کسی است که قلم شیوا و رسایی دارد؛ کسی که بتواند این مطلب را به هم ارتباط دهد. وی با جملات صریح و روشن توصیفات را باید انجام دهد و بتواند یک داستان را در نهایت تعریف نماید. این محتوا در ترکیب با تصاویر می تواند به راحتی مخاطب را با خود همراه نماید. البته باید توجه نمود موسسه مشاوره کسب و کار در تهیه تصاویر جذاب نیز سعی می کند کمک کند.
  • گاهی از خود محصول باید عکس تهیه شود، گاهی تصاویر گرافیکی تهیه گردد، گاهی نیز این دو باهم ترکیب میشوند. حتی در پاره از مواقع از کاریکاتورها و بزرگنمایی برای جذب مخاطب استفاده می شود. اما در نهایت باید این تصاویر در  انتقال پیام نقشه به مخاطب  نقش ایفا کنند، تصاویر نیز جزوی از نقشه می باشند. همچنین باید در هنگام تهیه نقشه چیدمان تصاویر هم در نظر گرفته شود؛ چیدمان تصاویر و هارمونی آنها با پیام و محتوا، تاثیرگذاری شگرفی بر جذب مخاطب دارد.

در بسیاری از مواقع تنها یک جمله در کنار تصاویر کافی است؛ در بهترین موسسه مشاوره کسب و کار باید بتوانند کمک  کنند بتوان با حداقل کلمات، بیشترین تاثیرگذاری را داشت.

مدیریت محتوا کسب و کارها-پریسا آریایی
مدیریت محتوا کسب و کارها

 

تولید محتوا هدفمند در مجموعه مشاوره کسب و کار باسکار

من پریسا آریایی در مجموعه باسکار در کنار همکاران خود، به صورت تخصصی در زمینه مشاوره کسب و کار خدمات ارائه می دهیم.  ما در این مجموعه در قسمت مدیریت محتوا سعی می کنیم کمک کنیم نقشه حرفه ای برای تولید محتوا طراحی گردد و این نقشه گام به گام به صورت تخصصی اجرا شود.  زیرا وقتی قرار است تبلیغات به صورت تخصصی انجام شود، بدون مدیریت محتوا قطعا جذب مخاطب بسیار دشوار خواهد بود.

بهترین مشاوره کسب و کار-پریسا آریایی
بهترین مشاوره کسب و کار

در نقشه ای که باسکار برای مدیریت محتوا کسب و کارها طراحی می کند مشخصات محصول و خواسته شما به صورت دقیقی جمع آوری شده و مورد توجه قرار می گیرند و کمک میشود در رسانه های مختلف محتوایی درج گردد که متناسب با جو رسانه بوده و برای مخاطبان جذاب باشد.  البته نباید فراموش کرد تنها جذابیت، فروش را رقم نمی زند. بلکه حسی که در شخص بیدار می شود تا فروش اتفاق افتد، نیز بسیار اهمیت دارد. لذا باید محتوایی ارائه گردد که خواننده را تحریک می کند بعد از خواندن، عکس العمل مورد نظر را نشان دهد.

اگر محتوا جذاب باشد؛ اما فروشی را برای کسب و کار رقم نزد، قطعا موفق نخواهد بود. در باسکا کسانی فعالیت دارند که در زمینه مشاوره کسب و کار آنقدر تجربه دارند که کمک کنند بر اساس تجربه و دانش، محتوایی تولید شود که می تواند فروش را رقم بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.