کسب و کارها و دیدگاه اشتباه درباره تفاوت بین مخاطب و ترافیک وب

ترافیک سایت کسب و کارها- پریسا آریایی

امروزه کسب و کارها جهت افزایش فروش، نیاز به تبلیغات موثر و هدفمندی در دنیای مجازی و اینترنت دارند. لذا رقابت شدیدی را در پیش گرفته اند و برای افزایش ترافیک سایت و جذب هدفمند مخاطب، تلاش می نمایند. در همین راستا آشنایی با تفاوت بین مخاطب واقعی و ترافیک وب می تواند مفید باشد.

اهمیت افزایش ترافیک وب کسب و کارها

شاید در نگاه اول، برای بسیاری از افراد افزایش ترافیک سایت، مساوي تعداد مخاطبان و افزایش فروش باشد؛ اما این دیدگاه زمانی زیر سوال می رود که چنین اتفاقی برای کسب و کارها نمی افتد. آنان هزینه می کنند، با انواع روش های تبلیغاتی سعی می کنند مخاطبان مختلف را به سایت هدایت کنند؛ اما اتفاقی نمی افتد. زیرا تعداد کلیک ها با افزایش مشتریان همراه نشده است. درست است بدون دیده شدن، افزایش فروشی رقم نخواهد خورد؛ اما وادار کردن مشتری به خرید و یا جذب مخاطب واقعی، خود داستانی جدا دارد. در همین راستا به اصناف مختلف توصیه میشود برای گرفتن مشاوره کسب و کار حرفه ای اقدام نمایند.

 

مشاوره کسب و کار- پریسا آریایی
مشاوره کسب و کار

 

چرا افزایش ترافیک با افزایش مشتری همراه نمی شود؟

مشاوره کسب و کار حرفه ای میداند چگونه کمک کند افزایش ترافیک سایت با افزایش مشتری همراه گردد. زیرا در بسیاری از اوقات، افزایش ترافیک با افزایش مخاطبان و تبدیل آنها به مشتری همراه نیست.  اغلب این مخاطبان از طریق روش هایی مانند تبلیغات کلیکی وارد سایت میشوند و فقط چند ثانیه در سایت می مانند. آن ها سایت را بلافاصله بعد از چند ثانیه حضور، ترک می کنند. در چنین شرایطی شاید ترافیک سایت در ظاهر افزایش یابد؛ اما این به معنای افزایش مخاطب نیست.

لذا در گام اول قبل از اقدام به افزایش ترافیک  سایت کسب و کارها، باید به محتوایی که قرار است ارائه گردد توجه شود. باید هدف از مراجعه به سایت، افزایش فروش باشد، به همین دلیل تهیه محتوا باید به گونه ای باشد که هم مخاطب را جذب نماید و هم  او را وادار کند عکس العمل مورد نظر را نشان دهد.

وقتی کسب و کارها تبلیغ می کنند، تنها تعریف مخاطب را نیاز ندارند، آنان فروش می خواهند.  در همین راستا باید با تولید محتوا به صورت هدفمند، افزایش ترافیک را با افزایش فروش همراه نمود.

 

روش های افزایش ترافیک واقعی سایت ها

  • انتخاب کلمه کلیدی درست یکی از ارکان اصلی جذب مخاطب به سایت کسب و کارها و افزایش ترافیک سایت و  فروش است. اغلب کاربران اینترنت وقتی دنبال خرید چیزی هستن کلمه و یا عبارت مورد نظر را در موتور جستجو، سرچ می کنند. در همین راستا سایت های سئو شده که محتوا سودمندی برای مخاطب دارند، در صفحه اول دیده شده و در بیش از 80 درصد موارد، سه گزینه اول برای مطالعه و خرید انتخاب می شوند. لذا این ترافیک همان ترافیک واقعی بوده و بیشترین خرید را رقم می زند. بنابراین انتخاب کلمه کلیدی که مورد سوال است، لازم می باشد.
  • سئو حرفه ای و سودمند بودن محتوا، گام دوم در جذب مخاطب واقعی می باشد. بارها دیده شده است افراد به صورت مداوم محتوا را به روز رسانی نموده اند؛ اما باز جزو سه گزینه اول نیستند؛ زیرا محتوا جذابیت لازم را ندارد. یا اینکه حتی مخاطب به سایت مراجعه نموده؛ اما خرید نکرده است. زیرا در محتوا درج شده، به مشتری گفته نشده است چرا باید از آن خرید نماید. این دلایل باید با دادن اطلاعات مفید و سودمند در قالب جملات جذاب و شیوا، منتقل شوند. لذا فقط با بروز رسانی و سئو و افزایش ترافیک سایت، افزایش مشتری اتفاق نخواهد افتاد. مدیریت محتوا نیاز است.
ترافیک سایت کسب و کارها-پریسا آریایی
ترافیک سایت کسب و کارها

 

نقش عنوان در افزایش ترافیک واقعی کسب و کار

این عنوان محتواست که در شبکه های اجتماعی مخاطب را به سمت سایت شما می کشدو ترافیک واقعی سایت را افزایش می دهد. کسب و کارها بازدید کننده صرف نیاز ندارند، آنان مخاطب واقعی و هدف دار نیاز دارند. کسانی را که در میان انبوه تبلیغات و محتوا ها به سمت مطالب آنها جذب گردند. لذا انتخاب عنوان خود اهمیت زیادی دارد. در همین راستا لازم به ذکر است در هنگام انتخاب عنوان باید از دو دیدگاه به موضوع نگاه کرد: اول اینکه این محتوا درباره محصول می خواهد به مشتری چه چیزی را بگوید و دوم دغدغه و درگیری مشتری در ارتباط با محصول شما چیست؟

ترکیب پاسخ این سوالات است که می تواند به صورت هدفمند مخاطب را وارد سایت شما کند. این پاسخ  ترافیک را بالا میبرد و در نهایت امکان فروش بسیار بالا را در سایت کسب و کار رقم می زند.  لذا اگر سایتی ترافیک کمی دارد، نمی توان قضاوت کرد و گفت پس فروش کمی دارد. ممکن است با جذب مخاطب به صورت هدفمند از هر ۱٠ بازدید 7 مورد به فروش بینجامد و در این در حالی است که می بینیم در تعداد زیادی از سایت ها با افزایش ترافیک سایت، مشتری افزایش نمی یابد.

این سایت ها حتی عنوان را خوب انتخاب نموده اند؛ اما چون محتوا همخوانی با عنوان ندارد یا نتوانسته جواب درستی به مخاطب بدهد، نسبت فروش کمتری دارد.  امروزه بسیاری از کسب و کارها از انواع روش هایی مانند تبلیغات کلیکی و ایمیل مارکتینگ برای افزایش مراجعه کنندگان استفاده می کنند؛ اما نتوانسته اند آنان را به مشتری تبدیل کنند. آنان در تولید محتوا نتوانسته اند مشتری را به این نتیجه برسانند که خرید نماید.

لذا عنوان و کلمه کلیدی و متن محتوا باید در یک راستا حرکت کنند؛ آنان باید به صورت هدفمندی در قالب یک داستان روایت شوند. مخاطب را با کلمه کلیدی طلایی و عنوان جذاب و هوشمندانه به سایت می توان کشید و در سایت با بیان محتوایی که مزایای محصول را پررنگ میکند، به سمت خرید کشاند.

موسسه مشاوره کسب و کار- پریسا آریایی
موسسه مشاوره کسب و کار

 

خدمات مشاوره کسب و کار باسکا در زمینه افزایش ترافیک سایت

امروز در دنیایی هستیم که هر کسب و کاری رقیبی دارد. هر کسی در هر کجای دنیا می تواند به مشتری شما جنس بفروشد؛ چون خدمات آنلاین گسترش یافته است و خدمات پستی و…  نیز در این زمینه کمک می کنند. لذا باید به کسب و کارها گفت ترافیک سایت مهم نیست؛ مهم هم راستا شدن افزایش فروش با افزایش ترافیک سایت است.

من پریسا آریایی همراه با همکاران خود با افزایش ترافیک سایت کسب و کارها با روش های مختلف سعی داریم کمک کنیم مخاطبان به سایت شما مراجعه نموده و درباره محصول شما بخوانند و خرید کنند. ترافیک واقعی مهمتر از تعداد کلیک است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.