راه حل داشتن تبلیغات خوب برای رشد کسب و کارتان چیست؟

بهترین موسسه مشاوره کسب و کار -پریسا آریایی

بهترین مشاوره کسب و کار باید بتواند به آن کسب و کار کمک کند بنا بر ماهیت، اهداف، ماموریت، امکانات و موقعیت اجتماعی و اقتصادی و جغرافیایی خود از یک تبلیغات موثر بهره برده و رشد نماید. زیرا باید قبول کرد اگر در یک پلن بازاریابی، تبلیغات جایگاه مناسبی نداشته باشد و یا موارد گفته شده لحاظ نشود، رشدی اتفاق نخواهد افتاد.

بهترین موسسه مشاوره کسب و کار- پریسا آریایی
بهترین موسسه مشاوره کسب و کار

 

بهترین مشاوره کسب و کار

در بهترین موسسات مشاوره کسب و کارها، در اولین گام برای طراحی یک پلن تبلیغاتی موثر برای رشد کسب و کارها، سعی می کنند ابتدا اطلاعات لازم را در خصوص موقعیت آن کسب از جوانب مختلف گردآوری کنند. زیرا از یک سو بودجه ای که برای تبلیغات اختصاص داده میشود، برای انتخاب و ترکیب روشهای مختلف تبلیغاتی، نقش بسیار پر رنگی بازی می کند و از سوی دیگر داشتن اطلاعات کافی از موقعیت اقتصادی و جغرافیایی و اجتماعی کسب و کار کمک می کند روشهای تبلیغاتی انتخاب شده و گستردگی آن به صورت هوشمندانه ای انتخاب شوند. بنابراین وقتی صاحبان کسب و کار به موسسه مشاوره کسب و کار مراجعه می کنند، نیاز است اطلاعات کامل و درستی را در اختیار ایشان قرار دهند. البته موسسه مشاوره هم متعهد می باشد کاملا رازدار بوده و اطلاعات ایشان را نزد خویش محفوظ نگه دارد.

همچنین صاحبان کسب و کار ها جهت گرفتن یک مشاوره کسب و کار مناسب، لازم است درباره اهداف و خواسته های خود به صورت کاملا شفافی صحبت کنند. زیرا بدین ترتیب موسسه می تواند یک مجموعه از تبلیغات موثر را برای وی درنظر بگیرد. امروزه روش های مختلفی برای تبلیغات وجود دارند که اگر از هر کدام آنها به صورت درست و در جای مناسبی استفاده نشود، ترکیب این روشها مانند قطعات یک پازل، در کنار هم چیده نمی شوند. لذا چنین تبلیغات موفقیت زیادی به همراه ندارد.
موسسات مشاوره کسب و کار برای تهیه یک پلن برای تبلیغات و بازاریابی، یک مثلث تشکیل می دهند و در سه ضلع مثلث، بودجه، رسانه و مخاطبان را قرار می دهند. البته در مرکز این مثلث، خدمات و یا تولیدات کسب و کار نوشته می شود. این سه ضلع حول مرکز در گردش می باشند و دچار تغییر میشوند. بنابراین برای داشتن یک تبلیغات موثر، لازم است به ارتباط هر کدام از این اضلاع با هم و با مرکز مثلث پرداخته شود.

موسسه مشاوره کسب و کار- پریسا آریایی
موسسه مشاوره کسب و کار

 

پلن یک تبلیغات خوب برای رشد

• محصولات نوظهور نسبت به محصولات جا افتاده در بازار، نیاز به تبلیغات خوب بیشتری دارند و باید به خوبی معرفی شوند. البته شاید بسیاری از افراد بازار هدف، از نیاز خود به محصول و یا خدمت مورد نظر اطلاعی نداشته باشند. لذا باید در وجود آنها این نیاز بیدار شود و این در حالی است که خدمات و محصولات جا افتاده رقبای زیادی دارند و برای تبلیغ این محصولات، باید رقابتی عمل نمود.
موسسه مشاوره کسب و کار رابطه زوایای مثلث با این مرکز را بررسی می کند تا بر اساس موقعیت مالی مجموعه و بودجه ای که کسب و کار در نظر دارد، یک مشاوره درست بدهد. در یک مشاوره کسب و کار حرفه ای سعی می شود روش هایی انتخاب گردند که محصولات نوظهور و جا افتاده را با هزینه مناسبی به خوبی تبلیغ نمایند.
• رسانه ای که برای تبلیغات کسب و کار ها انتخاب می شود نیز، باید متناسب با محصول و بودجه باشد. تبلیغات محیطی مانند بیلبوردها هزینه بالایی دارند، لذا بسیاری از کسب و کارها نمی توانند به صورت گسترده از این نوع تبلیغات محیطی استفاده نمایند. در حالی که یک فروشگاه فرش در یک شهر بزرگ از این روش تبلیغی می تواند به راحتی استفاده کند. البته روش هایی مانند بازاریابی پیامکی روش تبلیغاتی خوب؛ اما ارزان قیمتی هستند که تمامی مشاغل با هر بودجه و محصولی می توانند از آن ها استفاده نمایند. چنین روشی البته تبلیغ گسترده ای نیز می باشد، به طوریکه می توان در هر روز هزاران پیامک به سراسر کشور فرستاد.
امروزه از شبکه های اجتماعی نیز به خوبی برای تبلیغات ارزان و ساده استفاده می کنند. بسیاری از کسب و کارهای کوچک با تولید محتوا متنی و صوتی و تصویری به خوبی در شبکه های اجتماعی خود را معرفی می نمایند.

مشاوره کسب و کار- پریسا آریایی
مشاوره کسب و کار

 

لذا در یک مشاوره کسب و کار خوب، رسانه های مناسب برای تبلیغات و رشد و توسعه کسب و کارها استفاده می شوند. البته اغلب در یک پلن تبلیغاتی حرفه ای، ترکیبی از روشهای مختلف استفاده می شود. این روشها به گونه ای در امتداد هم قرار می گیرند تا در عین اینکه به صورت مستقل کار تبلیغ محصول مورد نظر را می کنند، مکمل هم نیز باشند. گویا یک کتاب نوشته شده است؛ در این کتاب هر فصل قصه ای را تعریف می کند، اما در کل همگی حول محور یک داستان می چرخند. بدین ترتیب مخاطبان گام به گام پیگیری میشوند تا بالاخره خرید اتفاق بیفتد. درآمد هر کسب و کاری از فروش است؛ یکی اطلاعات می فروشد و یکی کالا، لذا باید برای حیات و رشد خوب بفروشند.

نقش مخاطب در انتخاب روش تبلیغاتی

• مخاطب ضلع اصلی مثلث است. مخاطب همان بازار هدف می باشد؛ مشتریانی که بالقوه و بالفعل می باشند. باید مشاوره کسب و کار کمک کند در ابتدا کلیه مشتریان بالقوه و بالفعل شناسایی شوند. سپس این مشتریان مورد بررسی قرار می گیرند و رسانه ها و روش های تبلیغاتی چیده می شوند. باید قبول کرد هر صنف و دسته ای از مشتریان، فرهنگ و عادات و نیازهای خاص خود را دارند، لذا یک جمله ثابت برای همه تاثیرگذار نخواهد بود. تبلیغات موثر، تبلیغات هدفمند و مخاطب محور است؛ در این نوع تبلیغات شما بر اساس عادات و نیاز و سلیقه های ایشان روش خاصی را در پیش میگیرد. رقابت همیشه وجود دارد و تا ابد نمی توان بازار را در انحصار نگه داشت.

خدمات مشاوره کسب و کار باسکار

من پریسا آریایی، همراه با تیم مجموعه باسکار سعی داریم به صورت آگاهانه ای به شما کمک کنیم از تبلیغات برای رشد و توسعه کار خود استفاده نمایید.
مشاوره کسب و کار حرفه ای نیاز به تجربه و آگاهی دارد. لذا در این تیم کسانی فعالیت دارند که تجربه و دانش لازم را در زمینه تبلیغات و بازاریابی دارند. امید است پذیرای شما باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.