چرا تبلیغات کسب و کار من بازده خوبی ندارد؟

چرا تبلیغات من بازده خوبی ندارد-پریسا آریایی

مشاوره کسب و کار می تواند در زمینه های مختلفی به شما کمک کند. بررسی تبلیغ و دلایل شکست یک تبلیغ از جمله مهم ترین مباحث مربوط به مشاوره کسب و کار به حساب می آیند. فرقی ندارد که شما از چه پلتفرمی برای تبلیغ استفاده کنید. در هر صورت تبلیغات می توانند نتایج متنوعی را برای شما به همراه داشته باشند. گاهی اوقات بنا به دلایل مختلف کمپین تبلیغاتی شما با مشکلات متعددی مواجه شده و شکست می خورد. در این شرایط، شما باید از مشاوره کسب و کار استفاده کنید و علت شکست کمپین را مشاهده کنید. یافتن علت اصلی شکست می تواند به شما در حل مشکلاتتان کمک کند.

چرا تبلیغات من بازده خوبی ندارد-پریسا آریایی
                                                مشاوره کسب و کار- پریسا آریایی

نداشت علم کافی در ایجاد تبلیغ

داشتن علم کافی برای ساخت یک تبلیغ، به عنوان مهم ترین موردی به حساب می آید که در هنگام دریافت مشاوره کسب و کار یا ساخت یک شعار تبلیغاتی شما باید به آن توجه داشته باشید. یک تبلیغ باید کل شرکت و سازمان شما را در خود جای دهد. فرقی ندارد که شما چه هستید و چه می کنید. در هر صورت شما باید بتوانید با خیال راحت خودتان را به مشتریان معرفی کنید. توجه به اصول مهم طراحی یک تبلیغ به شما کمک می کند تا تبلیغ موفقی داشته باشید. اگر شما اصول طراحی یک تبلیغ در مشاوره کسب و کار را نادیده بگیرید، می توانید در هنگام فروش با مشکل مواجه شوید و روند منفی را مشاهده نمایید. بسته بندی، نام تجاری، نوع تبلیغ، همخوانی تبلیغ با برند و محصول و غیره از جمله مهم ترین مواردی هستند که شما باید به آنها توجه داشته باشید تا با هیچ مشکل خاصی در هنگام تبلیغ و فروش محصول مواجه نشوید.

در یک بازار عادی، مشتریان به سمت برندی می روند که از علم بهتری در جهت ساخت تبلیغاتش استفاده کرده باشد. هرچه تبلیغات به کار گرفته شده توسط تیم شما خلاقانه تر باشند، احتمال بالا رفتن میزان فروش شما افزایش خواهد یافت. البته، شما باید به این مسئله هم توجه داشته باشید که گاهی اوقات داشتن یک کمپین تبلیغاتی حرفه ای هم نمی تواند میزان فروش شما را افزایش دهد. چرا که مشتریان قوی تر از شما عمل کرده اند.

عدم آنالیز رقبا در هنگام ایجاد کمپین تبلیغاتی

پس دومین دلیلی که می توان برای عدم بازدهی خوب تبلیغ ارائه کرد مربوط به نادیده گرفتن رقبا می باشد. شما باید به خوبی رقبا و دلیل موفقیتشان را بررسی کنید. گاهی اوقات وجود یک نکته کلیدی در طرح هایی که توسط رقبا ارائه شده اند می تواند کل پروسه طراحی تبلیغ را تحت تاثیر خود قرار دهد. شما همیشه باید سعی کنید که یک پله از رقبای خود بالا تر روید. در این شرایط فروش شما افزایش پیدا کرده و نتایج تبلیغات هم بهبود پیدا می کنند. البته، بررسی و آنالیز رقبا همیشه یک مسئله ضروری به حساب نمی آید. گاهی اوقات ویژگی های مثبت محصولات شما آنقدر از رقبایتان بیشتر است که نیازی به تحلیل آنها ندارید.

ولی حتما برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی، شما باید از مشاوره کسب و کار استفاده کنید. این مشاوره به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را به مراحل جدید تری منتقل کنید. با دریافت این مشاوره شما قادر خواهید بود تا تبلیغ بهتر و قوی تری را طراحی نمایید. تبلیغاتی که بازدهی فوق العاده بالایی داشته و نیاز های شرکت را رفع می کنند.

چرا تبلیغات من بازده خوبی ندارد2-پریسا آریایی
                                         مشاوره کسب و کار -پریسا آریایی

 

نداشتن اطلاعات کافی در مورد محصول یا مشتریان در هنگام ایجاد کمپین تبلیغاتی

مشاوره کسب و کار به شما کمک می کند تا خودتان، محصولاتتان و مشتریانتان را خیلی بهتر بشناسید. شما باید درک کنید که دقیقا چه محصولی را به چه کسانی عرضه می کنید. به سوالات موجود در لیست زیر توجه کنید. این سوالات فقط چند نمونه از مواردی هستند که در هنگام ایجاد یک کمپین تبلیغاتی شما باید از خود بپرسید. همه این سوالات اهمیت زیادی داشته و به شما در درک موقعیت کمک می کنند.

  • شرکتی که شما برای آن تبلیغ می کنید در چه زمینه ای فعالیت می کند؟
  • مشتریان چرا باید از شما خرید کنند؟
  • شما چه ویژگی مثبتی در خود جای داده اید؟
  • چرا شما از رقبایتان بهترید؟
  • مهم ترین ارزش هایی که کالای مورد نظر بر روی آنها طراحی شده اند چیست؟
  • اصلا مشتری شما چه کسانی هستند؟
  • مشتریان شما چه بازه سنی دارند؟

همانطور که از این سوالات می توان متوجه شد، مهم ترین مسئله کلیدی برای انتخاب تبلیغ و افزایش بازدهی آن شناسایی شرکت، محصول و مشتریان می باشد. هرچه شما به این سوالات بهتر و دقیق تر پاسخ دهید، بازدهی بیشتری هم دریافت خواهید کرد.

نتیجه گیری

حال که همه مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا به سراغ نتیجه گیری در مورد مشاوره کسب و کار و نحوه درست طراحی تبلیغات برویم. در هنگام طراحی و ایجاد تبلیغات شما باید بتوانید به درستی محصول را به مشتریان معرفی کنید. سه مرحله مهم در هنگام طراحی کمپین تبلیغاتی باید طی شوند. مرحله اول شناسایی مشتری است. شما باید مشتری خود را بشناسید و علایق او را کشف کنید. شناسایی علایق با توجه به سن و جنسیت ساده تر است. در مرحله بعد شما باید کالای خود را به خوبی بشناسید. شاید در ابتدا با خود فکر کنید که همه چیز را در مورد یک محصول می دانید. ولی مطمئنا با آنالیز و بررسی دقیق تر عکس این مسئله ثابت می شود. شما باید بر روی مزایای محصول تولید شده کنترل کامل داشته باشید. در نهایت، مزایا را به عنوان یک ویژگی مورد نیاز مشتری جلوه دهید و تبلیغ خود را ایجاد کنید.

چرا تبلیغات من بازده خوبی ندارد3-پریسا آریایی
                                              مشاوره کسب و کار-پریسا آریایی

در طی این پروسه تبلیغات شما به صورت مستقیم بر روی جامعه هدف مورد نظرتان تاثیر می گذارند. شما به راحتی می توانید نرخ تبدیل و فروش خود را افزایش دهید. البته، لازم به ذکر است که شما نمی توانید برای هر فردی یک تبلیغ جدا طراحی کنید. شما باید تبلیغات خود را برای مشتریان عمده و اکثر افراد شخصی سازی نمایید. بهتر است که فقط بر روی یک نفر و علایقش تمرکز نداشته باشید. کل جامعه هدف را به عنوان مخاطب خود در نظر بگیرید و در مورد علایق آنها صحبت کنید.  در این صورت مشتریان زیادی به شما جذب خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.