چه کسانی صلاحیت مشاوره دادن در زمینه کسب و کار را دارند

صلاحیت مشورت

صلاحیت مشاوره دادن در زمینه کسب و کار

صلاحیت مشورت دادن در زمینه کسب و کار: مهم نیست که شما و کارمندانتان چقدر باتجربه هستید، نمی توانید انتظار داشته باشید که تمام مهارت ها و دانش مورد نیاز کسب و کارتان را  خودتان داشته باشید، به خصوص که با رشد کسب و کارتان، شرایط تغییر می کند.

برای کسب و کارهای در حال رشد، که به طور مداوم با مشکلات و فرصت های جدید مواجه می شوند، نیاز به افراد دارای صلاحیت در مشاوره  در کسب و کارمی تواند حتی بیشتر شود.

راهنمای مشاوران مناسب

این راهنما به تشریح انواع مختلف مشاوران و چگونگی کمک به کسب و کار شما می پردازد. همچنین توضیح می دهد که چگونه مشاوران مناسب را پیدا کنید و روابط خود را با آنها مدیریت کنید.

 • درک کنید که مشاوران مختلف چه کاری می توانند برای شما انجام دهند
 • تصمیم بگیرید که چه چیزی از یک مشاور نیاز دارید
 • مشاور مناسب را پیدا کنید
 • با مشاور خود قرارداد ببندید
 • روابط با مشاور خود را مدیریت کنید
 • مشکلات را با مشاور خود شناسایی و مدیریت کنید
 • رابطه خود را با یک مشاور خاتمه دهید

درک کنید که مشاوران مختلف چه کاری می توانند برای شما انجام دهند

برخی از مشاوران  مشاوره و پشتیبانی  کلی ارائه می‌کنند. مربیان کسب و کار نیز پشتیبانی گسترده ای را ارائه می دهند، اما بیشتر با عنوان یک راهنما برای بهبود و اصلاح ایده های شما. در مقابل، بسیاری از مشاوران دیگر، مانند حسابداران، وکلا و مشاوران بازاریابی، مهارت ها یا خدمات خاصی را در زمینه تخصصی خاص خود ارائه می دهند.

علاوه بر مشاوره، بسیاری از مشاوران می توانند به روش های دیگری نیز کمک کنند. به عنوان مثال: مشاور شما ممکن است شما را برای انجام کاری آموزش دهد، یا به سادگی یک کار را بر عهده بگیرد و آن را انجام دهد.

می توانید از مشاوران برای ارائه پشتیبانی مستمر استفاده کنید. به عنوان مثال: با داشتن یک جلسه منظم ماهانه  و یا ممکن است برای یک پروژه خاص کمک بخواهید.

زمان مشاوره

زمان استفاده از مشاوران

کسب و کارها اغلب زمانی که چیزی تغییر می کند از مشاوران برای کسب و کار استفاده می کنند.  به عنوان مثال. تصمیم دارید صادرات را شروع کنید، سیستم های  شبکه ی خود را ارتقا دهید یا کسب و کار خود را بفروشید. استفاده از یک مشاور اغلب زمانی مفید است که شما به طور موقت نیاز به تخصص دارید. اگر به مهارت‌ها و پشتیبانی طولانی‌مدت نیاز دارید، سرمایه‌گذاری در استخدام یا آموزش کارکنان مناسب ممکن است مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد.

یک مشاور همچنین می تواند مشاوره مستقل و تفکر تازه ای را ارائه دهد که برای کارمندانی که تمام وقت در تجارت شما کار می کنند دشوار است. بسیاری از مشاغل از مربیان و مدیران غیر اجرایی برای ارائه این نوع پشتیبانی استفاده می کنند.

نقطه شروع برای یافتن مشاوران مناسب این است که بفهمید برای رسیدن به چه چیزی تلاش می کنید و به چه نوع مهارت ها و دانشی برای کمک به شما نیاز دارید.

تصمیم بگیرید که چه چیزی از یک مشاور نیاز دارید

در برخی موارد، شما از نظر قانونی ملزم به استفاده از مشاور هستید. به عنوان مثال: اگر حساب های شرکت شما نیاز به حسابرسی دارد. جدای از این، تصمیم برای آوردن یک مشاور معمولاً با یک مشکل یا فرصتی شروع می شود که فکر نمی کنید تیم فعلی شما بدون پشتیبانی از عهده آن برآید. به عنوان مثال:ممکن است کارمندان شما مهارت های مورد نیاز را نداشته باشند، یا بیش از حد مشغول سایر تعهدات باشند.

مهم است که کارکنان کلیدی را در تصمیم گیری در مورد آنچه از یک مشاور نیاز دارید مشارکت دهید.

شما باید آنچه را که می‌خواهید بدست آورید را به وضوح تعریف کنید و از آن برای تعریف اهداف هوشمندانه (مشخص، قابل اندازه‌گیری، قابل دستیابی، مرتبط با اهداف کلی کسب‌وکار شما و با زمان محدود) استفاده کنید. همچنین باید با در نظر گرفتن میزان اهمیت مشکل یا فرصت و سطح منابع مالی خود، بودجه تعیین کنید.

مشاور مناسب چه چیز نیاز دارد

می توانید از موارد زیر برای تهیه خلاصه ای برای استخدام و مدیریت مشاور دارای صلاحیت برای کسب و کارتان استفاده کنید:

 • توصیفی از سازمان شماو هدف و ارزش های آن، کاری که انجام می دهد، اندازه و ساختار آن
 • برای رسیدن به چه چیزی تلاش می کنید و چرا به کمک نیاز دارید
 • مهارت ها و تجربه هایی که به دنبال آن هستید
 • اهداف مشخصی که از مشاور انتظار دارید به آنها دست یابد و جدول زمانی برای انجام این کار

می‌توانید یک بودجه کلی را در خلاصه بگنجانید، و توضیح دهید که چه چیزی را می‌توانید بپردازید و بپرسید که در آن بودجه چه کاری می‌توان انجام داد. یا ممکن است از مشاوران احتمالی کسب و کارتان بخواهید که به شما بگویند چه رویکردی را توصیه می کنند و چقدر هزینه دارد.

مشاوره درست

مشاور مناسب را پیدا کنید

بسیاری از کسب و کارها از طریق توصیه های شخصی، مشاوران موجود و دوستان، مشاوران خود را پیدا می کنند.. سایر منابع مفید مشاوره شامل اتاق های بازرگانی محلی و انجمن تجاری شما است. همچنین می‌توانید با مراجعه به نهاد حرفه‌ای مربوطه خودتان، نام اعضای منطقه خود را که دارای صلاحیت مشاوره برای کسب و کار مورد نظر شما را ارائه می‌دهند، جویا شوید.

با چه مواردی مشاور را انتخاب کنیم؟

هر مسیری را که انتخاب کنید، بررسی اینکه مشاور با شرایط خاص شما مطابقت دارد، ضروری است. در حالت ایده آل، شما مشاوری می خواهید که:

 • صنعت شما را درک می کند
 • با مشاغلی مثل شما کار کرده است
 • از هر موضوع خاصی که می خواهید با آن سر و کار داشته باشید، تجربه دارد
 • عضو یک انجمن حرفه ای مناسب یا انجمن تجاری است

سوالاتی که باید از مشاور خود بپرسید عبارتند از:

 • روی چه پروژه های مشابهی کار کرده اید (و آیا می توانید مرجعی برای بررسی ارائه دهید)؟
 • چگونه نزدیک شدن به این پروژه را توصیه می کنید؟
 • چه کسی این کار را انجام می دهد – کدام یک از کارکنان شما (و آیا شما با هر یک از کارها قرارداد فرعی می گیرید)؟
 • هزینه های شما چگونه محاسبه می شود و انتظار دارید هزینه کلی چقدر باشد؟

همچنین باید سعی کنید شخصیت آنها را ارزیابی کنید و اینکه آیا فکر می کنید آنها با شما و سایر کارمندانی که با آنها کار می کنند به خوبی کنار می آیند یا خیر.

با مشاور خود قرارداد ببندید

به عنوان بخشی از انتخاب یک مشاوردارای صلاحیت ، باید  قرار داد مختصری تهیه کرده باشید.

همه چیز باید در یک قرارداد کتبی توافق شود. قرارداد شما باید شامل موارد زیر باشد:

 • اهداف و محصولات قابل تحویل خاص و جدول زمانی کلی
 • هر نقطه عطف موقت و ضرب الاجل
 • رابطه بین شما چگونه قرار است باشد
 • چه کسی مالک مالکیت معنوی ایجاد شده در طول پروژه خواهد بود
 • هزینه ها و ترتیبات پرداخت
 • چگونه هر یک از طرفین می تواند قرارداد را فسخ کند

هزینه های قرارداد

مشاوران کسب و کار معمولاً هزینه ها را یا به عنوان هزینه ثابت (مانند  هزینه ماهانه) یا به عنوان مزد روزانه دریافت می کنند. توافقنامه شما باید به وضوح مشخص کند که چه هزینه های دیگری را باید بپردازید، به عنوان مثال. هزینه های سفر مشاور و غیره..

در صورت لزوم، و به خصوص برای قراردادهای بزرگتر، باید مشاوره حقوقی  از یک وکیل دریافت کنید.

ارتباط با مشاور خود را مدیریت کنید

یک برنامه کاری واضح، با نقاط عطف میانی قابل اندازه گیری، بررسی اینکه آیا رابطه شما کار می کند و پروژه در مسیر درست قرار دارد  کار شما را بسیار آسان تر می کند. توافق شما با مشاور همچنین باید شامل انعطاف پذیری برای مقابله با هرگونه تغییر در نیازهای شما باشد که ممکن است با پیشرفت پروژه ظاهر شود.

این مهم است که بدانید رابطه دو طرفه است و شما نقش مهمی در موفقیت آن دارید. برای مثال، ممکن است لازم باشد از در دسترس بودن کارمندان و سایر منابع اطمینان حاصل کنید، یا مسئولیت انجام وظایف خاص را بر عهده بگیرید. بنابراین برنامه شما باید شامل اطمینان از این باشد که  می توانید تعهدات خود را  کامل انجام دهید.

ارتباط باز و صادقانه حیاتی است. شما باید بتوانید در صورت لزوم با یکدیگر تماس بگیرید و جلسات بررسی منظم را برای بحث در مورد پیشرفت برگزار کنید. اگر شما یا فرد دیگری مسئولیت کلی رابطه را بر عهده بگیرید بهتر است، اما باید بازخورد سایر کارمندان کلیدی را نیز در نظر بگیرید.

مشاوره مناسب

مشکلات را با مشاور خود شناسایی و مدیریت کنید

مراقب علائم خطری باشید که نشان می دهد مشکلی وجود دارد در مورد کار با مشاور کسب و کار. مثلا:

 • آیا مشاور سعی دارد با شما یک توافق غیر قابل انعطاف ببندد؟
 • آیا مشاور تمایلی به تعهد به اهداف و ضرب الاجل های خاص ندارد؟
 • آیا توصیه هایی که دریافت می کنید شرایط و اولویت های خاص شما را منعکس می کند؟
 • آیا توصیه هایی دریافت می کنید که می توانید از آنها استفاده کنید و به مزایای تجاری منجر می شود؟
 • آیا رابطه شما با مشاور کسب و کارتان همان چیزی که انتظارش را داشتید؟
 • آیا در حال ایجاد یک رابطه اعتماد هستید و آیا مشاور هنگام اشتباه به شما اطلاع می دهد؟
 • آیا به سمت اهداف کلی خود پیش می روید، یا به نظر می رسد همه چیز منجر به نیاز به مشاوره بیشتر می شود؟
 • آیا تماس های شما برگردانده می شود و آیا مشاور به موقع برای جلسات حاضر می شود؟
 • آیا مشتاقانه منتظر ملاقات با مشاور هستید؟

شما باید به محض شناسایی یک مشکل احتمالی قبل ازشدت گرفتن آن اقدام کنید.

شناسایی کردن مشکلات خود با مشاور

با تلاش برای شناسایی علت اصلی شروع کنید. به عنوان مثال، ممکن است به مشاور بد اطلاع داده باشید، یا ممکن است شما و مشاور انتظارات متفاوتی از نحوه عملکرد رابطه داشته باشید. از مشاور بپرسید که آیا مشکلی برای او وجود دارد؟ آیا عدم همکاری  از طرف کارمندان شرکت وجود دارد ؟ یا فشار از طرف مشتریان دیگر مشاورتان باعث شده که زمان کمتری به شما اختصاص دهد؟

در صورت امکان، باید به یک توافق روشن در مورد چگونگی رفع مشکل برسید. اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید، مشاور ممکن است متعلق به یک نهاد حرفه ای باشد که فرآیند حل اختلاف را ارائه می دهد. و در نهایتاگر مشکلات جدی حل نشدند، ممکن است چاره ای جز پایان دادن به رابطه نداشته باشید.

رابطه خود را با یک مشاور خاتمه دهید

تکمیل موفقیت آمیز پروژه ممکن است پایانی طبیعی برای رابطه شما با یک مشاور ایجاد کند. اما همچنین فرصت خوبی است تا اهداف تجاری خود را مرور کنید و در نظر بگیرید که اکنون به چه توصیه هایی ممکن است نیاز داشته باشید. مشاوری که قبلاً با شما کار کرده و کسب و کار شما را درک کرده است، می تواند دارایی ارزشمندی باشد..

اگر به طور مداوم از یک مشاور استفاده می کنید، هنوز هم باید نوعی از اهداف و فرآیند ارزیابی داشته باشید که به شما کمک می کند تا میزان کارکرد رابطه تان را با مشاور کسب و کارتان کنترل کنید. به عنوان مثال، ممکن است بتوانید معیارهای عملکردی گسترده ای را برای کسب و کار خود تعیین کنید و به طور منظم پیشرفت را به سمت آنها بررسی کنید.

همانطور که تجارت شما رشد می کند، ممکن است متوجه شوید که می خواهید کارمندانی را برای جایگزینی یک مشاور استخدام یا آموزش دهید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید با پیچیده تر شدن سیستم های خود، سطح تخصص IT داخلی را افزایش دهید یا با افزایش تعداد کارمندان، یک مدیر پرسنل استخدام کنید.

یا ممکن است متوجه شوید که اگر همه چیز آنطور که باید کار نمی کند، باید یک رابطه را خاتمه دهید.

در هر صورت، قرارداد اصلی شما باید مشخص کند که چگونه می توان رابطه را به پایان رساند. صفحه این راهنما را در مورد نحوه تنظیم قرارداد با مشاور کسب و کار خود ببینید

چگونه مشاوری را که هر کسب و کار جدید باید داشته باشد به دست آوریم

راه اندازی یک کسب و کار جدید یک فرآیند چند مرحله ای است و موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. نه تنها باید کسب و کار خود را ثبت کنید، مجوزها و بیمه دریافت کنید، فرم های مالیاتی تشکیل وهیئت مدیره ای تشکیل دهید و احتمالاً به دنبال مشاوران تجاری برای کسب و کارتان هم باید باشید.

مشاوران تجاری با هیئت مدیره متفاوت هستند زیرا آنها رسمیت کمتری دارند و بسته به نیاز شما به راحتی قابل تغییر هستند. علاوه بر این، مشاوران نیازی به برگزاری جلسات ندارند، و تنها انتظار می رود هر سال چند ساعت (یعنی بین 20 تا 40 ساعت) را به شما در مورد کسب و کارتان راهنمایی کنند.

چگونه مشاوران خود را انتخاب کنید

بهترین راه برای تعیین اینکه از چه کسی درخواست کنید این است که به تخصص مورد نیاز خود توجه کنید. از افرادی که به آنها اعتماد دارید بخواهید در زمینه های کاری که ممکن است در آنها کمبود داشته باشید شما را راهنمایی کنند. شناسایی بزرگترین نقاط ضعف شما آسان است، اما یک فرد خارجی ممکن است بتواند حوزه ضعیف دیگری را که به آن فکر نکرده اید شناسایی کند.

مشاوران کسب و کار همچنین در ایجاد شبکه و معرفی رهبران تجاری یا کارآفرینان غیرقابل دسترس نیز مفید هستند. شما مشاورانی می خواهید که در صنعت یا در زمینه تخصصی مربوطه اعتبار داشته باشند. با این حال، پیدا کردن و انتخاب مشاورانی که می توانند تخصص لازم را در اختیار شما قرار دهند، بسیار مهم است. آنها باید نقاط قوت شما را تکمیل کنند ویا نقاط ضعف شما را برطرف کنند.

هنگام مصاحبه با مشاوران ، پرسیدن چند سوال ساده بهترین راه برای تعیین اینکه آیا آنها مناسب هستند یا خیر. برخی از موضوعات رایج سوالات عبارتند از:

در مورد تجربه مشاوره قبلی بپرسید.

اگر مشاور بالقوه شما به شرکت های دیگر در صنعت شما مشاوره داده است، نمی خواهید تضاد منافعی بین نامزد خود و کارفرمای سابق او ایجاد کنید. مطمئن شوید که او راحت به شما توصیه می کند که از هر گونه عارضه ای جلوگیری کنید.

از آنها در مورد موفقیت ها و چالش های قبلی خود به عنوان مشاور سوال کنید.

شما به دنبال این هستید که ببینید او چقدر از اتفاقات گذشته یاد گرفته است. اگر او فقط بتواند به طور خاص در مورد یک موقعیت خاص صحبت کند، ممکن است نتواند آموخته های خود را در یک سناریوی جدید به کار ببرد.

از کاندید بخواهید که راهنمایی کند.

چند سناریوی سخت که ممکن است شرکت شما با آن مواجه شود را ارائه دهید و ببینید چه نوع توصیه هایی به شما داده می شود.

بپرسید که آیا او در موقعیتی مشابه شما کار کرده است یا خیر.

مقایسه سازمان خود با سازمان دیگر خوب است، اما آنچه واقعاً می خواهید بشنوید این است که او چگونه موقعیت شما را متفاوت می بیند و برای رفع این تفاوت ها چه کاری انجام می دهد.

مشاوران رسمی در مقابل غیر رسمی

بنابراین شما می‌خواهید مراقب باشید که با چند مشاور تماس می‌گیرید و از آنها چه می‌خواهید. این امکان وجود دارد که شما در حال حاضر با شبکه کوچکی از مشاوران غیررسمی کار کنید، افرادی که ایده‌های خود را از آنها منصرف می‌کنید یا با آنها صحبت می‌کنید و انتظار جبران ندارند. بسیاری از این جلسات غیررسمی ممکن است با قهوه یا نوشیدنی برگزار شوند.

با این حال، هنگامی که به شخصی برای مشاور شدن در سمت رسمی مراجعه کردید، باید به او سهام بدهید و یک قرارداد مشاور امضا کنید. این یک سند قانونی است که ماهیت رابطه شما را مشخص می کند، از جمله آنچه از مشاور انتظار می رود، تعهد او به شرکت و نحوه پرداخت غرامت به اوست.

اطمینان حاصل کنید که قرارداد مشاور شما توسط یک وکیل بررسی و تایید شده است. ترجیحاً، این نباید وکیلی باشد که به‌عنوان مشاور به دنبال آن هستید، بلکه یک شخص ثالث بی‌طرف باشد.

مشاوران مرتبط (یا اینفلوئنسرها)

مزیت واقعی مشاوران  دارای صلاحیت  در مشاوره کسب و کار توانایی آنها در معرفی شما به دیگران در صنعت است. اما به خاطر داشته باشید که وقتی این معرفی ها انجام شود، ممکن است اهمیت آنها برای شما و کسب و کارتان کمرنگ شود. ابتدا ماهیت مقدمه را در نظر بگیرید و سپس تصمیم بگیرید که آیا به کسی نیاز دارید که صرفاً برای شما معرفی کند یا خیر. اگر راه دیگری وجود دارد که بتوانید خودتان آن ارتباط را ایجاد کنید، این امکان ارزش جستجو کردن را دارد.

مشاوران متخصص حتما روزی به کار ما می آیند

درست به همین نام! این مشاوران شکاف های موجود در دانش تخصصی  شما را پر می کنند. اینها متخصصان فناوری، حسابداری، منابع انسانی، بازاریابی، فروش و غیره هستند. اینها افرادی هستند که در مورد یک حوزه یا موضوع خاص از آنها می پرسید زیرا به طور قانونی نمی توانید به تنهایی پاسخ ها را پیدا کنید. آنها باید تجربه قابل توجهی در زمینه تخصصی خود داشته باشند.

مشاوران مشابه در حوزه ها دیگر

این نوع مشاوران در درجه اول از یک رشته یا صنعت متفاوت از شما می آیند، بنابراین دیدگاه متضاد آنها ارزشمند است. این دیدگاه ممکن است به شما کمک کند تا مشکلات یا موانع احتمالی را که شما یا سایر مشاورانتان از دست داده اید، شناسایی کنید.

مشاوران عاطفی داشته باشید

راه اندازی کسب و کار خود یک پیشنهاد ترسناک است. این پیشنهاد خطرناک، وقت گیر است و کاملا پر از دام های مختلف است .مشاور عاطفی می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد، زیرا آنها کسانی هستند که به شما کمک می کنند در مسیر درست بمانید، با شک و تردید خود مقابله کنید و با پرسیدن سوالات هوشمندانه افق دید خود را گسترش دهید. اغلب اوقات، صاحبان مشاغل کوچک تصور می کنند که شریک یا همسر آنها این نقش را ایفا می کند، اما حقیقتاً، شما به فردی نیاز دارید که از نحوه عملکرد کسب و کار آگاه باشد و عمل گرایی سالمی داشته باشد تا شما را از نظر عاطفی درست نگه دارد.

مشاوران بلند مدت نیاز هستند؟

علاوه بر این، باید به دنبال مشاورانی باشید که در دراز مدت مفید باشند. اگر وکیل نیستید، جلب مشاوره مداوم یک وکیل یا متخصص حقوقی دیگر بسیار مهم است و باید در انواع موقعیت‌های حقوقی مرتبط با تجارت به شما کمک کند. به طور مشابه، استخدام یک حسابدار یا سایر کارشناسان مالی در طول سال ارزشمند خواهد بود، به خصوص زمانی که زمان مالیات فرا می رسد.

در حالت ایده‌آل، مشاوران کسب و کار باید نیازهای خاصی را برآورده کنند که مستقیماً به نقاط ضعف شما به عنوان صاحب یک کسب‌وکار کوچک پاسخ می‌دهند و در مورد موضوعات مستمری که برای سال‌های آینده شما با آنها روبرو خواهید شد، مشاوره ارائه دهند. پیمودن مسیر به تنهایی واقعا سخت است. اما خوشبختانه، با هزینه ی معقول میتوانید مشاوران خوبی برای کسب و کارتان داشته باشید.

انواع مختلف مشاوران تجاری

مهم نیست که در چه نوع کسب و کاری هستید، زمانی فرا می رسد که در مورد جنبه ای از کسب و کار خود که چندان با آن آشنا نیستید به کمک خارجی نیاز دارید. این می تواند مسائل حقوقی، برنامه ریزی مالی و سرمایه گذاری، خدمات حسابداری، پوشش بیمه یا هر تعداد دسته دیگر باشد. اگر این زمان فرا برسد، دانستن اینکه به چه کسی باید مراجعه کرد خطر اشتباهات پر هزینه را از بین می‌برد. به عبارت دیگر، باید از قبل انواع مختلف مشاوران مختلف  دارای صلاحیت در کسب و کار را که در دسترس شما هستند بشناسید و همیشه آماده باشید.

مشاوران آمادگی مالیاتی – حسابداران تجاری

حداقل یک بار در سال، تقریباً هر کسب و کاری با یک نوع خاص از مشاور حسابداری  به یک دلیل بسیار خوب مشورت می کند: مالیات!

حسابداران در قوانین مالیاتی متخصص هستند و به کسب و کار شما کمک می کنند تا استانداردهای لازم را برآورده کند و از مشکلات دور بماند. و راه هایی را پیدا می کنند که به طور قانونی بیشتر پول به دست آمده خود را حفظ کنید. البته، اگر واقعاً ارزش یک حسابدار را به عنوان یک مشاور تجاری می دانید، برای مشاوره در موارد زیر نیز با آنها مشورت خواهید کرد:

 

 • راه اندازی کسب و کار، پایان، رشد، ادغام و اکتساب
 • تهیه و تشکیل مالیات شامل کسورات و درآمد
 • برخورد با کارکنان، امور مالی و نگهداری سوابق

مشاوران بانکداری چرا؟

هر کسب و کار موفقی باید پول خود را به خوبی اداره کند و هیچ راهی بهتر از ترکیبی از مشاوران مالی و متخصصان بانکی برای انجام این کار وجود ندارد. یک  مشاوربانکدار به شما کمک می کند تا بفهمید کسب و کار شما به چه چیزی نیاز دارد و چگونه می توانید آن را بدست آورید. آنها در مورد موضوعاتی مانند:

 • راه حل های پرداخت، ورودی و خروجی
 • مدیریت مالی
 • فرصت های سرمایه گذاری
 • اگر سیستم های حقوق و دستمزد شما کار می کند
 • گزینه های بانکداری آنلاین
 • خدمات مالی و وام
 • کارت های اعتباری برای کسب و کار شما

مشاوران برای پول – برنامه ریزان مالی

علاوه بر کار با یک مشاور بانکی، برخی از مشاغل کار با مشاور مالی را مفیدتر می دانند. مشاوران مالی می توانند با کمک به شما در انجام کارهایی مانند:

 • برنامه ریزی مالی
 • توسعه استراتژی های مالی صحیح
 • مشاوره سرمایه گذاری
 • صندوق های بازنشستگی
 • برنامه ریزی جانشینی
 • تحلیل و مدیریت ریسک
 • مشاوره بیمه و مالیات
 • مسائل بازنشستگی

مشاوران بیمه جز جدایی ناپذیر

کسب و کار شما به یک طرح بیمه مناسب برای محافظت از دارایی های کسب و کار شما و همچنین کارکنان شما نیاز دارد. بیمه شما را در رعایت مسائل مربوط به مسئولیت قانونی قرار می دهد، راهی عالی برای محافظت مالی از خود. یک کارگزار بیمه می تواند به شما کمک کند تا بفهمید:

 • کدام طرح بیمه برای شما مناسب است
 • بهترین بسته های بیمه کدامند
 • چقدر بیمه نیاز دارید
 • رقابتی ترین قیمت ها در حال حاضر چیست
 • بازار بیمه کجاست
 • نحوه ثبت مطالبات در صورت نیاز

مشاوران شرایط حقوقی – کارشناسان حقوقی

صرف نظر از اینکه چقدر ایمن و کارآمد تجارت خود را مدیریت می کنید، زمانی فرا می رسد که به مشاوره حقوقی نیاز دارید. این ممکن است حتی در اختیار شما هم نباشد، یا می‌توانید به دنبال رفع مشکل حقوقی خود هستید و یا فقط توصیه درستی برای حرکت به جلو می‌خواهید. یک کارشناس حقوقی شما را در تمام جنبه های قانون حمایت می کند و کسب و کار شما را به شیوه ای قانونی و موفق پیش می برد. کارشناسان حقوقی می توانند به شما کمک کنند:

 • از مقررات پیروی کنید
 • مجوز مناسب دریافت کنید
 • یک ساختار برای کسب و کار خود راه اندازی کنید
 • حفاظت از مالکیت معنوی
 • پیش نویس اسناد و قراردادهای قانونی
 • اسناد و قراردادهای قانونی پیش نویس شده را بشناسید
 • اختلافات تجاری را حل کنید
 • به مسائل بیمه ای و مالی رسیدگی کنید

مشاوره اصلی

  و در نهایت به چه نوع مشاوری نیاز است؟

با توجه به تمام گفته ها و مباحث مطرح شده. یک کسب و کار فارغ از بزرگی یا کوچکی خود و فارغ از اینکه در چه حوزه ای فعالیت می کند. حتما به مشاوران دارای صلاحیت و متعددی دارای تخصص های متفاوت نیاز دارد. ممکن است برخی از مشاوران حضورشان هر روزه و الزامی باشد براش پیشرفت کار، ولی بعضی مشاوران فقط بر حسب مشکل پیش آمده برای کسب و کار ما مفید باشند. اما با تمام این تفاسیر وجود مشاور جز جدایی ناپذیر یک کسب و کار موفق است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.