انتخاب کارهای بزرگ با هزینه های اندک

سرمایه مناسب

نگاهی به انتخاب کارهای بزرگ با هزینه های اندک:

چیزی بهتراز رییس خود بودن نیست.

انتخاب کارهای بزرگ با هزینه های اندک/  اگر می خواهید کسب و کاری ایجاد کنید تا سبک زندگی و امور مالی خود را تغییر دهید، ممکن است پول نقد زیادی برای سرمایه گذاری در آن نداشته باشید. اما این به این معنا نیست که شما گزینه هایی ندارید. شما با جستجو و بررسی می توانید با هزینه های اندک کارهای بزرگی انجام دهید.

ایده ی مناسب را دنبال کنید

ایده های تجاری فقط نوک قله ی  کوه یخ در کسب و کار هستند. مهمترین قسمت این است که شما در هیجان ایده ها گم نشوید و بتوانید یک ایده را برای رسیدن به عمل و به صورت واقع گرایانه دنبال کنید تا بتوانید با هزینه های اندک کارهای بزرگی انجام دهید.

مهارت زیاد

مهارت های خود را در نظر بگیرید

اگر بر اساس آنچه از قبل می‌دانید و آموخته اید کاری را شروع کنید، دیگر در ابتدای کار به سرمایه‌گذاری در آموزش  نیازی نخواهید داشت و می‌توانید  سریع‌تر شروع کنید.

از ابزار  فعلی خود استفاده کنید

ممکن است بهترین ابزار را برای شروع نداشته باشید، اما کار کردن با آنچه دارید تا که در آمد و شرایط بهتر شود میتواند به شما کمک بزرگی کند.

جدول زمانی خود را درست کنید

برخی از کسب و کارها می توانند نسبتاً سریع به سود برسند، در حالی که برخی دیگر زمان می برد تا شتاب بیشتری به دست آورند.

در مورد درآمد و اهداف سبک زندگی خود فکر کنید

آیا می خواهید یک کنسرت تمام وقت یا درآمد اضافی داشته باشید؟ آیا ساعات یا فصل خاصی وجود دارد که شما کار می کنید یا نمی خواهید کار کنید؟ ایجاد یک کسب و کار به زمان و تلاش نیاز دارد، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که مسیری را انتخاب می کنید که با برنامه های شما همسو باشد.

 مطمئن شوید که مخاطب دارید

یک کسب و کار باید در مرز آنچه می تواند ارائه دهد و آنچه مشتریان می خواهند زندگی کند. مطمئن شوید که ایده کسب ‌وکار خود را درست انتخاب می کنید تا مطمئن شوید که افراد کافی مایلند برای محصولات یا خدمات شما پول بپردازند.

به یاد داشته باشید

از آنجایی که شما در حال راه‌اندازی یک کسب ‌وکاربا هزینه اندک  یا بدون هزینه هستید، باید در مورد بقیه مراحل بسیار استراتژیک‌تر از بقیه باشید.

 

مدل کسب و کار کم هزینه

به‌طور خلاصه، مدل کسب‌وکار کم‌هزینه مبتنی بر استراتژی است که از طریق آن کسب‌وکار قیمت‌های پایینی را ارائه می‌کند تا تقاضای مشتری را تحریک کند و در نتیجه سهم بازار را به دست آورد. این مدل کسب‌وکار تقریباً توسط هر شرکتی قابل انجام است، اما معمولاً در مواردی که مزیت رقابتی وجود ندارد نشان داده می‌شود، بنابراین آنها استراتژی مزیت هزینه را اعمال می‌کنند.

مشتریان کم هزینه

بخش های مشتریان کم هزینه

مشتریان حساس به قیمت، هدف اصلی کارهای بزرگ با هزینه های اندک هستند، اما می توان گفت که این بازار تقریباً یک بازار انبوه  و متنوع است.

پیشنهادات با ارزش کم هزینه

کسب و کارهای کم هزینه محصولات یا خدماتی را ارائه می دهند که  در آنها ویژگی های غیر ضروری برای پایین نگه داشتن قیمت حذف شده اند.

 ارتباط با مشتری کم هزینه

معمولاً برای جلوگیری از هزینه های بالای منابع انسانی، این مدل کسب و کارها سلف سرویس می شوند. پشتیبانی مشتری را می توان برون سپاری کرد.

 جریان های درآمد کم هزینه

قیمت های کم هزینه مشتریان را جذب می کند، اما قیمت اضافی برای خدمات غیر ضروری یا ویژگی های محصول چیزی است که حاشیه سود را افزایش می دهد.

منابع کلیدی کم هزینه

مهمترین دارایی، وجود فرآیندها و تجهیزات استاندارد شده است. بنابراین هزینه عملیاتی باید حداقل باشد برای راه اندازی یک کسب و کار با هزینه اندک.

انتخاب مناسب

شرکای کلیدی کم هزینه

یک همکاری خوب با تامین کنندگان، به ویژه تامین کنندگان تجهیزات می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

مزیت هزینه چیست؟

به عبارت ساده، یک کسب و کار با هزینه اندک ممکن است زمانی از مزیت هزینه استفاده کند که بتواند محصولی را تولید کند یا خدماتی را با هزینه کمتری نسبت به رقبای خود ارائه دهد. میتوان این مزیت را به دو صورت اعمال کرد:

  1. با پایین آوردن قیمت کمتر از رقبا و در نتیجه جذب مشتریان بیشتر و به دست آوردن سهم بازار. پس از آن، حاشیه های سود کم با حجم فروش بالاتر جبران می شود.
  2. با قیمت گذاری محصولات خود به اندازه رقبا ، اما هزینه تولید ارزان تر، در نتیجه سود بیشتر.

به منظور توسعه تولید ارزان، شرکت ها از مزایای زیر بهره مند می شوند:

  • مواد اولیه کم هزینه
  • فرآیندها، فناوری‌ها و عملیات پایدار
  • توزیع کارآمد
  • استراتژی فروش کم هزینه
  • خدمات برون سپاری ارزان
  • استراتژی های تولید

فرقی نمی کند مشتریان شما افراد معمولی باشند یا میلیونرها، مردم همیشه قیمت ها را مقایسه می کنند و از قیمت ها و تخفیف های پایین لذت می برند. بنابراین، این یک استراتژی مفید برای افزایش مشتری به سمت کسب و کار شما است. به هر حال، چالش ها و مزایایی در رابطه با مدل کسب و کار کم هزینه وجود دارد.

مزایای مدل کسب و کار کم هزینه

سود بیشتر داشتن

هنگامی که یک ساختار هزینه ایجاد می کنید، می توانید حاشیه های بیشتری نسبت به سایر شرکت ها داشته باشید. به این ترتیب، پیشنهادی قوی به مشتریان خود ارائه می دهید ( همان محصول/خدمات با قیمت کمتر )  و سود بیشتری را تضمین می کنید.

بهبود سهم بازار

همانطور که در بالا گفته شد، مشتریان اغلب به خرید محصول/خدمت با قیمت کمتر فکر می کنند، به خصوص زمانی که ارزش یکسانی را با رقبا ببینند. همان پیشنهاد ارزش با هزینه کمتر احتمالا اولین انتخاب آنها خواهد بود.

کسب و کار پایدار

هر زمان  برای ایجاد یک کسب و کار کم هزینه یک ساختار درست داشته باشید، خطرات و تهدیداتی را که ممکن است کسب و کار شما با آن مواجه شود کاهش می دهید. که شرکت شما را به یک تجارت پایدارتر و ایمن تر تبدیل می کند. عمدتاً به این دلیل که اگر بحرانی رخ دهد، که باعث جنگ قیمت شود، شرکت شما از قبل برای شرایط آماده است.

کاهش رقابت

زمانی که شرکت شما قادر به ارائه یک محصول یا خدمات کم هزینه باشد، رقبا را مجبور می کند تا برای رسیدن به همان قیمت یا پایین تر تلاش کنند.

افزایش فروش

همانطور که در بالا ذکر شد، رهبری هزینه باعث جذب مشتری  به سمت کسب و کار شما می شود. این باعث افزایش فروش شما می شود. به خصوص در ابتدای سرمایه گذاری، این بسیار مفید است.

مشتریان ثابت

روابط نزدیک داشتن

برای کاهش هزینه ها، یکی از کارآمدترین کارها حفظ ارتباط نزدیک با مخاطب، کشف نیازها و انتظارات آنها و پرهیز از سرمایه گذاری های غیر ضروری و ناموفق است. این همچنین روابط نزدیک با تامین کنندگان را فراهم می کند. بنابراین بهترین قیمت و مواد را تضمین می کند و یک رابطه اعتماد طولانی مدت ایجاد می کند.

 

معایب مدل کسب و کار کم هزینه

 

جنگ قیمت

رقبا ممکن است واقعاً قیمت های خود را کاهش دهند تا شما را شکست دهند. سپس، ممکن است دوز داروی خود را آزمایش کنید: ممکن است برای فروش ارزان‌ترین دارو نیاز به مبارزه داشته باشید و زمانی که به پایین‌ترین قیمت خود برسید، ممکن است سود خود را از دست بدهید. راه حل می تواند این باشد که به مخاطبان خود بفهمانید که قیمت پایینی دارید، نه لزوماً پایین ترین قیمت.

روابط ضعیف با تامین کنندگان

همانطور که قبلا ذکر شد، این استراتژی ممکن است روابط شما را با تامین کنندگان و فروشندگان خود بهبود بخشد. اما، از سوی دیگر، اگر برای رسیدن به قیمت پایین خود بسیار تلاش کنید، و این امر باعث می‌شود که آنها با قیمت‌ها و تحولات بازارهماهنگ نباشند، ممکن است از شما دست بکشند یا مواد ضعیف را برای حفظ قیمت به شما تحویل دهند.

حاشیه سود کم

اگر درکسب و کارتان که با هزینه اندک راه انداختید نتوانید از پس جنگ قیمت، بحران یا حتی مذاکره با تامین کنندگان خود برآیید، ممکن است به ساختار هزینه ای نه چندان ناچیز ختم شود که می تواند منجر به حاشیه سود کم شود. علاوه بر درآمد کم، سرمایه کمی برای سرمایه گذاری مجدد در کسب و کار خود خواهید داشت.

درک کیفیت پایین

هنگامی که انتخاب می کنید قیمت پایینی را ارائه دهید، معمولاً مخاطبان شما قیمت پایین را به عنوان کیفیت پایین میشناسند. به این ترتیب ممکن است معرفی محصولات یا خدمات جدید، به خصوص آنهایی که به دلیل کیفیت نیاز به قیمت بالاتری دارند، سخت باشد. مشتریان شما ممکن است باور نکنند که می توانید محصول/خدمت با کیفیت بالاتری ارائه دهید.

کاهش مضر مالی

به منظور حفظ یک مدل کسب و کار کم هزینه، ممکن است لازم باشد برخی از هزینه ها را کاهش دهید تا بودجه را حفظ کنید، و این کاهش ها گاهی اوقات واقعاً می تواند به عملیات یا ارزش پیشنهادی شما آسیب برساند، خدمات را ضعیف یا عملیات را کند کند.

کاهش نوآوری

معمولاً تحقیق و توسعه در یک مدل کسب و کار کم هزینه هزینه اضافی تلقی می شود. این ممکن است شانس رسیدن محصولات نوآورانه به بازار را به خطر بیندازد. سرمایه کم به معنای امکان کمی برای نوآوری است زیرا کسب و کار نمی تواند ریسک سرمایه گذاری در ایده های جدید  و احتمالاً پرخطر داشته باشد.

حجم زیادی از فروش لازم است

رهبری هزینه برای حفظ سودآوری خود به شدت به حجم زیادی از فروش بستگی دارد. بنابراین، این استراتژی معمولاً توسط برندهای بزرگ مانند استفاده می شود. کسب و کارهای کم هزینه به سختی قادر به اعمال آن هستند.

حرف آخر

متوجه شدیم راه های زیادی برای ایجاد یک کسب و کارمناسب و کم هزینه وجود دارد. اما وقتی صحبت از کم هزینه بودن کار است یعنی ما باید قبل از راه اندازی این کار چون محدودیت مالی داریم تلاش بیشتری برای مطالعه قبل از کار داشته باشیم و به شناخت دقیق تری از بازار برسیم تا ریسک کار خود را کاهش دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.