کسب و کارهای آنلاین دغدغه این روزها (بخش دوم)

کسب و کار آنلاین 2

کسب و کارهای آنلاین دغدغه این روزها (بخش دوم)

کسب و کارهای آنلاین (بخش دوم ) مقاله ای از شرکت توسعه کسب و کار باسکار: ما در این مقاله به نکات ریز ولی بسیار با اهمیتی در حوزه کسب و کارهای آنلاین پرداخته ایم . در صورتی که مقاله قبلی (بخش اول) این مطلب را مطالعه نکردید می توانید به بخش مقالات رفته و بخش اول آن را به طور کامل بخوانید.

مرحله 5: قبل از جنگ برنده باشید – رقبای خود را بشناسید

“بدانید چه چیزی در حال حاضر کار می کند و چه چیزی را می توان بهبود بخشید.”

برای اینکه خود را در بازار معرفی کنید، باید برند و جایگاه خود را در آن مشخص کنید. رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید که چگونه کار می کنند و چگونه جواب می گیرند.

 • رقبای شما چه کسانی هستند؟
 • چه مشکلی را برای مردم حل می کنند؟
 • مشتریان آنها چه کسانی هستند؟
 • محصولات/خدمات آنها چیست؟
 • واکنش مردم به محصولات/خدماتشان چیست؟

 

مرحله 6: قانون تجارت آنلاین را یاد بگیرید

شما باید قوانین تجارت آنلاین را بدانید و  مایل به یادگیری باشید. اگر شما از آنها آگاه نباشید، عوامل زیادی هستند که می توانند باعث شکست کسب و کار آنلاین شما شوند. به هر حال، اگر مایل به یادگیری نباشید، نمی توانید کارآفرین باشید، چه رسد به راه اندازی یک کسب و کار آنلاین.

مقررات باید رعایت شود

این مقررات تجارت مثل  آجر و ملات باید در نظر گرفته شود. به هر حال، قوانین سختگیرانه ای وجود دارد که باید رعایت شود:

 

 1. حریم خصوصی و امنیت
 2. حق چاپ و حقوق دیجیتال
 3. قوانین کسب و کار
 4. قوانین فروش بین المللی
 5. مالیات بر فروش آنلاین

مرحله 7: فروشگاه خود را بسازید

فروشگاه

“دنیای تجارت آنلاین و اینکه چگونه تجربه خرید آنلاین بازی بازار را تغییر داد.”

اهمیت تجربه خرید

می دانیم   که در این عصر اطلاعات، همه چیز متنوع است، این شامل مشتریان شما و نیازها و خواسته های آنها هم می شود. اگر مشتریان خود را درک کنید، می فهمید که چه چیزی در کسب و کار آنلاین منجر به تغییر بازی شده است. و اولین قدمی که می توانید بردارید این است که برخی از پلتفرم های تجارت مشهور  را بررسی کنید تا درک بهتری از مراحل زیر داشته باشید:

ساختن روح کار یعنی  ایجاد محتوای قوی

یک محتوای قوی به این معنی است که  شما بیشتر راه را رفته اید. به خاطر داشته باشید که بازدیدکنندگان وبسایت شما در ابتدا مشتری نیستند. این موفقیت تبدیل بازدید کننده به مشتری از لحظه بازدید از سایت شما تا خرید انجام می شوددر واقع شما دارید محتوا میفروشید و خب تولید محتوای خوب کار سختی نیست.

به یاد داشته باشید که از دیدگاه یک مشتری بنویسید، همیشه او را در طول فرآیند فروش راهنمایی کنید و به آنها کمک کنید تا به این سوال پاسخ دهند که “فایده این محصول برای من چیست؟”.

 

شکل دادن به ظاهر – طراحی وب سایت

یک نکته اصلی در مورد طراحی سایت کسب و کار آنلاینتان  وجود دارد که باید در اینجا به آن توجه کنید: “آن را ساده و کاربر پسند نگه دارید”. این را در نظر بگیرید  بازدیدکنندگان بعد از مدت طولانی جستجو به وبسایت  شما می آبندو شما باید در عرض چند ثانیه توجه آنها را جلب کنید. به خصوص مهم است که نحوه هدایت مشتری خود را واضح و ساده نگه دارید.

انقلاب چهارم چیست؟

از آنجایی که اینترنت به عنوان «وسیله پیشرفته فناوری» نهایی در روز و عصر انقلاب صنعتی چهارم در حال گسترش است، کسب و کار آنلاین یک راه اصلی برای بازار جهانی است. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) را می توان به سادگی به عنوان فرآیند دریافت ترافیک از نتایج جستجوی “رایگان” “ارگانیک” در موتورهای جستجو درک کرد. همه ما آن «آشنا» «چگونه»، «چه چیزی»، «چه موقع»، «چرا»، …سوالاتی را که هر روز از خود می‌پرسیم، و بدیهی است که به اصطلاح «جواب‌دهنده‌ها» گوگل)، بینگ، یاهو را می‌شناسیم. سئو تکنیکی است که به طور طبیعی تعداد ترافیک یک وب سایت را افزایش می دهد. شناخت نام تجاری، که منجر به افزایش درآمد می‌شود، نتیجه اجرای موثر سئواست پس باید آن را کاملا بشناسیم و از آن درست بهره ببریم.

بازیکنی بزرگ باشید

همه ما این واقعیت را می دانیم که اینترنت به معنای دانش و اطلاعات است. مردم از اینترنت برای یافتن اطلاعات مورد نیاز و مورد نیاز خود استفاده می کنند. بنابراین، یک ترفند دیگر ارائه اطلاعات رایگان به بسیاری از سایت های موجود در اینترنت است (فراموش نکنید برای اطلاعات بیشتر لینک سایت خود را قرار دهید!) که مطمئنا مفید خواهد بود.

مرحله 8: اکنون بسازید!

خوب، هنگامی که بازار، وب سایت و محصولی را که در ذهن دارید راه اندازی کردید، نوبت به مرحله بعدی می رسد یعنی خود محصول فیزیکی را تولید کنید. چگونه می توانید محصولات را برای خرده فروشی خود تهیه کنید؟ چند روش وجود دارد:

 • به طور مستقیم با تولید کنندگان کار کنید
 • با عمده فروشان کار کنید
 • یا خودتان محصولات خود را بسازید

 

مرحله 9: بازاریابی آنلاین

یادمان باشد که حتی در کسب و کار آنلاین هم نیاز یه بازار یابی قوی است

ما باید همیشه لیستی کارآمد و بانک اطلاعتی درستی از مشتریان خود داشته باشیم تا در صورت لزوم تغییرات محصولات و قیمت های خود را به اطلاع آن ها برسانیم..

فروش متقابل1

تکنیک های فروش متقابل

“ما برای مشتریان خود خدمت می کنیم و  اگر مشتریان راضی باشند، ما خوشحالیم.  آیا این شعار تک تک مشاغل در این سیاره زمین نیست؟ خوب، خبر خوب این است که با تشویق مشتریان به خرج کردن پول بیشتر، سطح رضایت آنها را افزایش می دهید. با ارائه یک محصول بهتر  که نه تنها مشکل آنها را حل می کنید، بلکه به آنها در انتخاب عاقلانه کمک می کنید. اکنون که مشتریان از سفارش خود راضی و خشنود هستند، مطمئناً دوباره به فروشگاه شما باز خواهند گشت.

مرحله 10: از کارشناسان و کسب و کار آنلاین موفق بیاموزید

کوتاه می گوییم: بین عملیاتی بودن و موفق بودن تفاوت وجود دارد گاهی باید. زمان خود را عاقلانه مدیریت کنید و از تجربه کسانی که قبلاً آن را ساخته اند و هنوز هم آن را عالی انجام می دهند، درس بگیرید!

 

کلام آخر

ما به صورت خلاصه برایتان چالش های یک کسب و کار آنلاین را توضیح دادیم. برای شروع خوب  فکر کنید، محصول و خدمات خود را بارها بررسی کنید و رقبایتان را هم در نظر بگیرید. واقعیت ها را در نظر بگیرید و در انتها با اعتماد به نفس وارد رقابت شوید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.