کسب و کارهای آنلاین دغدغه این روزها

آنلاین مارکتینگ

کسب و کارهای آنلاین دغدغه این روزها

 

راه اندازی یک کسب و کارهای آنلاین کوچک آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. در چنین زمینه‌ای از رقابت، چگونه می‌توانیم با شرکت های بزرگ که به دلیل حجم بالای خرید و فروش  توان اراِئه محصولات با قیمت‌های بسیار پایین را دارند، مواجه شویم؟  انجام  برخی از عوامل موفقیت در تجارت آنلاین به شما این امکان را می دهد که انتظارات مشتریان خود را برآورده کنید و حتی از آنها فراتر بروید. این رضایت در نتیجه به حفظ و افزایش سهم بازار شما  تیز کمک می کند.

بدون مقدمه، بیایید در مورد این عوامل کلیدی کسب و کار آنلاین موفقیت صحبت کنیم!

تاریخچه کسب و کار آنلاین – چرا باید رویا را از اینجا شروع کنید؟

قدمت تجارت الکترونیک به 40 سال پیش بازمی‌گردد، زمانی که «WorldWideWeb» به‌تازگی به شهرت رسیده بود و  برای  استفاده در سراسر جهان رایج شده بود. شرکت آمازون یک نمونه اصیل به روز و پیشرو است از آنچه ما امروزه به عنوان تجربه تجارت الکترونیک در ذهن داریم که از هر جهت برای کاربران رضایت بالایی ایجاد کرده.

پس چرا باید از اینجا شروع کنید؟

اگر به دنبال ایجاد یک کسب و کار آنلاین جدید یا مؤثرتر کردن سایت فعلی خود هستید، در اینجا راهنمای مختصری می دهیم  که به شما در این فرآیند کمک می کند.

انواع کسب و کار اینترنتی

هر نوع فعالیت تجاری در هر جنبه ای از طریق فضای مجازی اتفاق می افتد، کسب و کار آنلاین  یا تجارت الکترونیکی نامیده می شود. از خرید، فروش تا ارائه خدمات و  همه چیزهایی که در یک تجارت آنلاین در سراسر جهان از طریق اینترنت گنجانده شده. همه ما می دانیم که امروزه اگر بخواهید چیزی آنلاین بخرید چه اتفاقی می افتد؟

 

 در زیر فقط به  برخی از از موارد اشاره می کنیم:

 

 • وب سایت های تجارت الکترونیک: سایتی است که محصولات یا خدمات خاصی  را از طریق اینترنت به فروش می رساند.
 • فروشگاه‌ها یا بازارهای آنلاین مانند Amazon” و یا ” eBay” که این فروشگاه ها به نوعی جهانی هستند و شما  هر چیزی را که نیاز دارید تقریباً از هر برندی که فکرش را بکنید، می توانید از آن خریداری کنید.
 • وبلاگ ها: به عنوان یک وبلاگ نویس، شما محتوای خود را ایجاد می کنید، به این معنی که اگر تصمیم دارید محصولی را بفروشید یا خدمات منحصر به فردی را به گروهی از افراد مشتریان خود ارائه دهید، از وبلاگ ها برای فروش استفاده می کنید.
 • حساب های رسانه های اجتماعی: یکی از محبوب ترین و جذاب ترین راه های فروش، استفاده از حساب های رسانه های اجتماعی است. اینستاگرام یا فیس بوک هر دو برنامه های جهانی هستند و تقریباً همه از آنها استفاده می کنند. از آنجایی که آنها بستری را برای افراد فراهم می کنند دیده شوند و شما می توانید همزمان محصولاتان را بفروشید و کم کم  خدمات را گسترش دهید  و در عین حال با تبلیغات درآمد بیشتری کسب کنید.

 

آنلاین مارکتینگ 2

شما در بازار کسب و کار آنلاین می خواهید چه کسی بشوید.؟

مهم نیست که چه کسی هستید یک تازه کار یا یک کارآفرین آنلاین باتجربه، شناخت خود اولین قدم برای ساختن برند خود است. رویا فقط یک رویا نیست مهم این است که چگونه آن را به روشی درست برای موفقیت عملی کنید.

ما در این مقاله می خواهیم  در این فرآیند به شما کمک کنیم. می دانیمفروش کوتاه مدت و ارزان راه حل نیست.. برنامه ریزی دقیق و کامل راهی برای آماده سازی کسب و کار شما برای موفقیت بلندمدت است.

10 مرحله برای شروع یک کسب و کار کوچک آنلاین

مرحله 1:داشتن ایده مناسب

هر کسب و کار موفقی از یک ایده عالی شروع می شود. و این ایده عالی باید پاسخ خوبی برای سوالات زیر داشته باشد:

 1. کسب و کار شما در مورد چیست؟
 2. مشتریان شما چه کسانی هستند؟
 3. بازار هدف شما چیست؟
 4. محصولات کلیدی شما چی هستند؟
 5. چه خدماتی ارائه می دهید؟
 6. رقبای شما چه کسانی هستند؟

 البته جواب دادن به این راحتی هم نیست. شما می توانید انواع پاسخ های درست را برای سوال پیدا کنید. با این حال، مهم است که کلید  اصلی خود را به خاطر و  آن کلید کلمه “چرا” است.

بنابراین، قبل از همه «چیست»ها  و «چه کسی»ها  اجازه دهید ابتدا به یک و تنها «چرا» فکر کنیم. این چرا باید تا حد امکان آسان باشد .  مثلا: کسب و کار شما چه نوع راه حلی برای مردم ارائه می دهد؟ یافتن ایده‌های استارت‌آپ نا ممکن  نیست، می‌توانید جاهای  زیادی را جستجو کنید تا دنیای استارت‌آپ‌های جوان را در اطراف خود ببینید.

“چرا” کلمه کلیدی

پس این داشتن چرا مهم است  و این  “چرا” کلید  شماست.  به تمام مشکلاتی که در زندگی دارید فکر کنید، گذشته و  حال و  یا حتی آینده. نگرانی های کوچک تا دوراهی های بزرگ که می تواند زندگی عادی روزمره شما را زیر و رو کند. آیا راه حلی برای هر کدام از آنها دارید؟ لزومی ندارد که این راه حل، راه نهایی برای خروج از مشکل باشد اگر فقط بتوانید با این چرا ها مشکلات اولیه را حل کنید بقیه مسیر هموار می شود.

به یاد داشته باشید، داشتن ایده مناسب کافی نیست، باید بتوانید آن را عملی کنید.

بازار هدف

مرحله 2: پیدا کردن نیازها، انتخاب بازار خود

بعد از پیدا کردن ایده مناسب برای شروع کسب و کار آنلاین اکنون می‌خواهید اولین حرکت برنده را انجام دهید: بله، الان زمان پیدا کردن بازار هدف برای ایده مان است.

بسیاری از استارت‌آپ‌ها تمایل دارند که در درجه اول به دنبال یک محصول منحصربه‌فرد و مطلوب بگردند و سپس بازاربعد از این  محصول باشکوه در رتبه دوم قرار می‌گیرد که این اشتباه است. لازم است بدانید که همیشه با یک بازار مشخص باید شروع کنید.

از رویا تا واقعیت

همیشه گروه بزرگی از مردم به دنبال راه حلی برای یک مشکل هستند، اما نتایج درستی  پیدا نمی کنند. بسیاری از کسب و کارهای آنلاین خدمات و محصولات خود را مبتکر و پیشرو می نامند، ما آنقدر در دنیای «به خاطر هدف والاتر انسانیت و هویت برندسازی» گم شده اند که به سادگی وقتی نوبت به یافتن راه حلی برای یک مشکل کوچک در زندگی روزمره می رسد، فکر کردن به داشتن یک راه حل مستقیم و کاربردی خیلی “دور” به نظر می رسد.

برای کمک به شما در این مرحله، ممکن است به شما پیشنهاد کنیم که به دنبال مشتریان خود در اینترنت بروید. به هر حال، امروزه این یک دنیای جهانی است.

از خودشان بپرسید

از مردم در مورد مشکلاتشان بپرسید: علاقه آنها چیست؟ راه حل های خودشان؟ اینترنت یک دنیای بسیار گسترده است، می توانید از انجمن های آنلاین دیدن کنید تا ببینید مردم چه مشکلاتی دارند و چه سؤالاتی می پرسند.

راه دیگر این است که به دنبال چیزی بگردید که مردم به دنبال آن هستند، اما کسب و کارهای آنلاین های زیادی این خدمات را ارائه نمی دهند.

همچنین، می توانید در این مرحله کمی بیشترهم  انجام دهید. یعنی با بررسی برخی از سایت‌هایی که قبلاً نوعی خدمات یا محصولات را به مشتریان آینده شما ارائه می‌دهند متوجه می‌شوید که رقبای بالقوه شما برای رفع نیازها چه می‌کنند. بهره ببرید و از آن بیاموزید!

مرحله 3: محصولی که می فروشد – قابلیت زنده ماندن محصول

“حرکت پیشرو: محصولی که برای خودش می جنگد.”

 

الان زمان حرکت به سمت ستاره نمایش یعنی  محصولات و یا خدمات کلیدی شما فرا رسیده است. شما باید در این مورد محصول اصلی خود را تعیین کنید. نگران نباشید، شما قبلاً بخش‌هایی از این فرایند را در مراحل قبلی انجام داده‌اید، یعنی اطمینان حاصل کنید که محصولی که می‌خواهید بفروشید، محصول مناسب با پتانسیل سودآوری جدی در بازار است.

یعنی  این مرحله از شما می‌خواهد که گامی بیشتر بردارید. برای مثال : دقیقاً برای حل مشکل یا نگرانی مخاطب خاص خود چه خواهید کرد؟ چگونه این کار با جزئیات انجام خواهد شد؟

این سوالات شامل:
 • محصولات / خدمات شما چیست؟
 • محصولات/خدمات شما چگونه عمل خواهند کرد؟
 • ارتباط بین محصولات / خدمات شما و کاربران بالقوه آن چیست؟
 • آیا محصول/خدمات آنقدر قوی است که برای خود در بازار بجنگد؟

حقیقت این است که حتی در کسب و کار آنلاین همیشه موضوع تقاضا و عرضه است. جایی که نیاز وجود دارد پس  راهی وجود دارد که البته این راه  محصول / خدمات شماست.

 

مرحله 4: تحقیقات بازار: زمانی که محصول نیازها را برآورده می کند

حال که شما ایده را پیدا کردید و بازار بالقوه را  هم  کشف کرده اید، و حتی برای تولید محصول  یک راه حل دقیق ارائه کرده اید. اکنون زمان آن است که یک قدم به عقب بردارید و همه بخش‌ها را به هم پیوند دهید: ایده شما  و محصول/خدمت شما، نحوه ارتباطشان با هم چگونه است ؟

 به طور خلاصه، شما باید یک تحقیق در بازار انجام دهید.تحقیق در بازار الان اولویت شماست. شما به راحتی می توانید با این دو تکنیک تحقیق مورد نظرتان را امتحان کنید :

 1. یک صفحه ساده در وبسایت خود بسازید که به مردم درباره محصول/خدمت خود بگویید و ببینید که آیا علاقه مند هستند و مایل به پرداخت هزینه برای آن هستند یا خیر.
 2. تست کافی شاپ: برای انجام تست کافی شاپ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به یک کافی شاپ محلی بروید، علامتی را در بیرون از مغازه قرار دهید که در ازای نوشیدنی به چند دقیقه وقت شخصی نیاز دارید. ، و می توانید هر چقدر که بخواهید از افراد آنجا اطلاعات جمع آوری کنید. آنها چه چیزی را در مورد محصول/خدمت شما دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند، آیا علاقه مند هستند، آیا حاضرند برای آن هزینه بپردازند، و هزاران اطلاعات مفید دیگر!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.