کاتالیزورهای مهم در راه اندازی یک کسب و کار (بخش دوم)

کاتالیتزورهای کسب و کار

روی افراد سرمایه گذاری کنیم

 کاتالیزورهای مهم در راه اندازی یک کسب و کار (بخش دوم): مقاله از مشاوره کسب و کار باسکار : بیایید این را قبول کنیم یک کسب و کار بدون افرادی که آن را اداره می کنند، نمی تواند یک تجارت باشد. اما مشکل نادیدنی ای که شرکت ها را عقب می اندازد صرفاً به کارگیری افراد نیست، بلکه استخدام افراد مناسب است. این می تواند به معنای تفاوت بین سودآوری یک شرکت در مقابل تنها ذخیره کردن، رشد  کردن در مقابل راکد ماندن، یا تبدیل شدن به یک رهبر واقعی در صنعت در مقابل تنها سر و صدای بیشتر باشد.

و، من فقط در مورد رهبری صحبت نمی کنم. منظور من از تیم اجرایی تا کارمند تاکتیکی روزانه است. تک تک افراد یک سازمان در به موفقیت رسیدن آن بسیار مهم هستند. به اندازه کسب و کار شما بستگی دارد اما حتی یک سیب گندیده می تواند کل جعبه را خراب کند. بنابراین، مهم است که از همان ابتدا روی استعدادهای مناسب سرمایه گذاری کنید.

به عنوان مثال:

شرکت Shift Paradigm زمان و انرژی زیادی را صرف پیدا کردن نیروی انسانی و استخدام «بهترین ها» در دنیای بازاریابی و فروش می کند تا بتواند برگ های برنده ارزشمندی را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورد و شریک مورد علاقه بسیاری در جهان باشد. -شرکت هایی در این سطح که روی افرادی سرمایه گذاری می کنند که مایل و قادر به درک متدولوژی های پیشرفته هستند، می توانند استراتژی های خارج از چارچوب را ارائه کنند و کارهایی استثنایی را ممکن کنند و این یک کاتالیزور بزرگ برای موفقیت شان است. من معتقدم که این برای اکثر سازمان ها صادق است.

آیا تا به حال این ضرب المثل را شنیده‌اید که می‌گوید: «مد دریا همه قایق‌ها را بلند می‌کند؟» خوب، این کاری است که افراد مناسب می توانند برای سازمان شما انجام دهند.

آموزش و مربیگری کارکنان چقدر مهم است؟

اکنون که بازیکنان رده A را در کسب و کار خود جا دادید، زمان آن رسیده است که آنها را در آنجا نگه دارید! موفق ترین شرکت ها نه تنها بر یافتن افراد مناسب (جذب استعدادها)، بلکه در حفظ، توسعه و پاداش دادن به اعضای تیم (مدیریت استعدادها) سرمایه گذاری می کنند. علاوه بر این، کسب و کارهای باهوش عمیقاً به استعدادهای کارکنان خود می‌نگرند و درمی‌یابند که چگونه می‌توانند به بهترین وجه روی آنها سرمایه‌گذاری کنند تا عملکرد و رشد بالایی داشته باشند (فعال‌سازی استعدادها). همه چیز در مورد جذب افرادی است که روی آنها سرمایه گذاری کرده اید و پتانسیل آنها را به عملکرد تبدیل کرده اید.

کوچینگ و کاتالیزور

انواع مختلف کوچینگ: 

آموزش و کوچینگ انواع مختلفی دارد، مانند دوره‌های آموزشی، کلاس‌های صدور گواهینامه، کلاس‌های توسعه شخصی، آموزش مهارت‌ها، مربیگری از سوی مدیران، برنامه‌های مربیگری، کارگاه‌ها و موارد دیگر. نحوه آن واقعاً مهم نیست. آنچه بسیار مهم است این است که فرصت هایی برای توسعه مستمر کارکنان در همه سطوح وجود داشته باشد تا اعضای تیم بتوانند به گونه ای عمل کنند که در نهایت باعث رشد کسب و کار شود.

علاوه بر این، احتمال بیشتری وجود دارد که کارمندان در شرکت ها و کسب و کارهایی که روی توسعه حرفه ای و شخصی آنها سرمایه گذاری می کنند، برای مدت بیشتری بمانند. داشتن افراد و تیم متعهد حتی اگر گردش مالی کمتر باشد چه در کوتاه مدت و چه در بلندمدت منجر به وفقیت بیشتری برای کسب و کار می شود.

فناوری مقیاس پذیر چیست؟

کسب و کارهای با رشد بالا می دانند که «آیا باید روی فناوری سرمایه گذاری کنیم؟» دیگر یک سوال نیست، بلکه یک انتظار است. «در کدام فناوری سرمایه گذاری کنیم؟» واقعاً چیزی است که باید پرسیده و پاسخ داده شود. امروزه انواع بسیاری از فناوری‌ها در بازار وجود دارند که به ساده‌سازی ویا خودکار کردن فرآیندهای کسب‌وکار و گزارش‌دهی کمک می‌کنند که گاهی اوقات تعیین دقیق اینکه کدام یک (ها) بیشترین سود را برای سازمان خواهد داشت، کار دشواری است.

بنابراین در اینجا یک نکته وجود دارد: کلید سرمایه گذاری در فناوری این است که از مقیاس پذیر بودن آن اطمینان حاصل کنید. به این معنا که آیا این امر به حل مشکلی که امروز با سازمان رشد می‌کند و سال‌های بعد مرتبط می‌شود کمک می‌کند؟ هزینه پیاده‌سازی نرم‌افزار جدید می‌تواند بالا باشد (به دلار، سرمایه‌گذاری در زمان و منحنی یادگیری)، بنابراین انتخاب راه‌حل‌هایی که کسب‌وکار شما را در آینده ای قابل پیش‌بینی پشتیبانی می‌کنند، کاتالیزور دیگری برای موفقیت سازمانی است. و به یاد داشته باشید، اگر در بخش سرمایه‌گذاری و آموزش افراد خوب عمل کرده اید، دیگر باید افراد مناسبی را برای آزمایش، راه‌اندازی و رهبری طرح‌های فناوری جدید داشته باشید.

مشارکت های استراتژیک چه هستند؟

چه چیزی با سرمایه گذاری تکنولوژیک همراه است؟ ایجاد مشارکت های پایدار و استراتژیک. شرکت های موفق دائماً مراقب سازمان های دیگر برای مشارکت هستند و مراقب کسب و کارهایی که مکمل محصولات/خدمات آنها را ارائه می دهند و همچنین به آنها کمک می کند فروش شان را افزایش دهند و رشدشان را سرعت ببخشند. اما این یک خیابان دو طرفه است. بهترین شراکت ها به نفع هر دو طرف حصار است، با ارجاعات تجاری در هر دو جهت.

Shift Paradigm با بسیاری از سازمان‌ها شریک است که خدمات آن ها را تکمیل می‌کنند و در نهایت به ایجاد شبکه گسترده‌تری از پیشنهادات برای مشتریان شان کمک می‌کنند. به عنوان مثال، برخی از شرکای آن ها عبارتند از Bizible، یک نرم افزار انتساب بازاریابی و برنامه ریزی درآمد، SnapApp، یک پلتفرم مدیریت محتوای تعاملی، و Uberflip، یک پلت فرم تجربه محتوا. این مشارکت ها به آن ها این امکان را می دهد که به مشتریان خود خدمات بهتری ارائه دهند و برنامه عملیاتی استراتژیک تری برای دستیابی به اهداف شرکت تدوین کنند.

رهبری فکری را دست کم نگیرید

آخرین، اما نه کم اهمیت ترین، کاتالیزور اصلی برای موفقیت کسب و کار، رهبری فکری است. چه بخواهید بهترین شیوه‌ها را دنبال کنید، چه از آن شرایطی که در آن هستید رضایت دارید، احتمالاً گوگل یا سایر منابع مرجع را جستجو کرده‌اید تا بهترین راه را برای انجام کاری بیابید. شما به احتمال زیاد به دنبال اطلاعاتی مانند این هستید: آیا قبلاً این کار انجام شده است؟ قبلاً چگونه این کار انجام شده است؟ استاندارد یا بهترین روش برای انجام این کار چیست؟ شرکت های برتر چه می کنند؟ چه بخواهید یک پایگاه دانش عالی برای شروع از ابتدا داشته باشید، چه قصد دارید از اول شروع کنید، مقالات رهبری فکری در دسترس هستند تا شما را در طول فرآیند تصمیم گیری و توسعه استراتژی راهنمایی کنند.

شرکت‌هایی که یک پله بالاتر از بقیه هستند، عموماً محتوای رهبری فکری را به روش‌های مختلف تولید می‌کنند فقط برای اینکه تنها از چند مورد نام ببریم: از طریق «کاغذهای سفید»، وبینارها، پست‌های وبلاگ، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، راهنماها، کتاب‌های الکترونیکی، ویدئوها، پادکست‌ها، مطالعات موردی. این نوع محتواها به وسیله نشان دادن تخصص آن کسب و کار در موضوع از طریق برجسته کردن نحوه انطباق محصولات و خدمات شان با هم به تثبیت آنها به عنوان رهبران آن صنف کمک می کنند و برای شرکت سودمند هستند.

بخش آخر: کاتالیزورهای مهم در راه اندازی یک کسب و کار

هر کسب و کاری متفاوت است و الزامات و استانداردهای منحصر به فردی برای موفقیت دارد. با این حال، با استخدام افراد مناسب، سرمایه‌گذاری در توسعه حرفه‌ای کارکنان، بهره‌گیری از فناوری‌های مقیاس‌پذیر، ایجاد روابط کلیدی با شرکای استراتژیک و ایجاد یک کتابخانه قوی از رهبری فکری در صنف خود، هر کسب و کاری می تواند از عناصر اصلی ای که منجر به موفقیت آن می شود یعنی عملکرد، سودآوری و نوید آینده ای روشن بهره مند شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.