کاتالیزورهای مهم در راه اندازی یک کسب و کار (بخش اول)

توسعه کسب و کار و راه اندازی آن

کاتالیزورهای مهم در انتخاب و راه اندازی یک کسب و کار چه هستند

مقاله ای از مرکز مشاوره کسب و کار باسکار: شما یک ایده عالی داشتید و یک کسب و کار  جدید راه اندازی کردید، اما چه گام های مشخصی می توانید برای اطمینان از موفقیت آن بردارید؟ کاتالیزورهای موفقیت در کسب‌ و کار چیست؟ به نظر می رسد که میلیاردر افسانه ای بریتانیایی از همان ابتدا متوجه شده بود که کسب و کارها فقط در مورد ایده نیستند، بلکه برای تحقق ایده ها هستند. احتمالاً این ضرب المثل را شنیده اید که «موفقیت شامل 90% نگرش و 10% استعداد است» و من متوجه شده ام که این کاملاً صادق است – طرز فکر مناسب عامل بزرگی در دستیابی به اهداف است. و وقتی نوبت به راه اندازی کسب و کار خود می رسد، بسیار مهم می شود.

اما برای موفقیت این تلاش جدید، ضروری است که کارآفرین نگرش خود را به مراحل مناسب تقسیم کند و با انجام تکالیف خود شروع کند. کارهای زیادی برای انجام دادن و تصمیمات زیادی برای گرفتن وجود دارد، به راحتی می توان در آن غرق شد. با این حال، با کمی برنامه ریزی و سازماندهی، می توانید این روند را بسیار آسان تر کنید.

یک چیز را به خاطر بسپارید: اگر کارها را به درستی انجام دهید، پاداش ها – چه شخصی و چه حرفه ای – بسیار بیشتر از چالش ها خواهد بود. و به همین دلیل است که طبق یک مطالعه توسط Constant Contact، تقریباً 85٪ از کارآفرینان گفته اند که اگر مجبور باشند کسب و کار خود را دوباره شروع می کنند.

چند مورد از مهم ترین نکاتی که هنگام شروع سفر باید در نظر داشته باشید.

1. ساختار مناسب را انتخاب کنید

عوامل زیادی در یک استارتاپ باید در نظر گرفته شود که یکی از آنها شکل قانونی آن است (LLC، C Corp و غیره). انتخاب درست (یا اشتباه) پیامدهای مهمی خواهد داشت. ساختار یا مانع شکل گیری قراردادهای خوب می‌ شود یا به آن کمک می کند، و ثبات مالی ممکن است به نوع انتخاب شما بستگی داشته باشد. البته بسیاری از کسب و کارها به بودجه نیاز دارند. ساختار نیز جنبه مهمی از آن فرآیند خواهد بود و همچنین بر مسائل بدهی مالیاتی، پوشش بیمه و سایر موارد تأثیر خواهد گذاشت.

فاکتورهای مهمی که باید در هنگام انتخاب خود در نظر بگیرید:

  • مالیات: نوع کسب و کاری که انتخاب می کنید بر مالیات های بدهکار (از جمله مسئولیت شخصی) تأثیر می گذارد. قبل از راه اندازی هر شرکت جدید، ملاحظات مالیاتی باید بررسی شود تا تمامی تعهدات مربوطه طبق مقررات در وضعیت خوبی باقی بماند.
  • نوع صنعت: نوع ساختاری که انتخاب می کنید به صنعت شما و شیوه های خاص در آن بستگی دارد. به عنوان مثال، شرکت های سرمایه گذاری املاک و مستغلات با ریسک بالاتری نسبت به انواع دیگر مواجه هستند. به همین دلیل است که آنها اغلب به عنوان شرکت های LLC سازماندهی می شوند تا از محافظت مالک در برابر خطرات مسئولیتی مانند ورشکستگی یا بدهی های پرداخت نشده (در میان دیگران) اطمینان حاصل کنند.
  • مسئولیت شخصی: سطوح مختلفی از حمایت از مسئولیت وجود دارد که بسته به نوع کسب و کار می توانید آنها را دریافت کنید، و دانستن اینکه کدام حمایت ها با نیازهای شما مطابقت دارند باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند.

2. اعتبار ایجاد کنید

بدون ایجاد اعتبار تجاری نمی توانید یک شرکت موفق بسازید. کسانی که کسب و کارهای مستحکم تأسیس کرده اند، به وام ها، قراردادها و فرصت های دیگر نسبت به وام های ضعیف دسترسی دارند. و چگونه سرمایه گذاران شما متوجه می شوند که آیا شما در مورد امور مالی خود صادق هستید؟ این جایی است که چنین گزارش های اعتباری تجاری مفید هستند. اطلاعات آنها به سرمایه گذاران بالقوه (و بانک ها) اجازه می دهد تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد اینکه آیا شایسته اعتماد و پول آنها هستید یا خیر بگیرند.

اعتبار خوب همچنین باعث ایجاد اعتبار و شرایط بازپرداخت بهتر با تامین کنندگان و پیمانکاران می شود. در نهایت، می توانید با حفظ اعتبار تجاری خوب از امتیاز شخصی خود محافظت کنید. (اگر اعتبار تجاری شما خوب باشد، نیازی به استفاده از اعتبار شخصی شما نخواهد بود.)

اعتبار سنجی

3. برندسازی را توسعه دهید

توسعه آگاهی از برند ضروری است تا هم مشتریان فعلی و هم مشتریان بالقوه بدانند که شما چه چیزی می فروشید. توسعه برند می تواند تصویری ماندگار در بین هر دو گروه ایجاد کند، و شما می خواهید که به پشتوانه آن به چیزی شناخته شوید (در نهایت، این همان چیزی است که مردم وقتی در مورد شما فکر می کنند تصور می کنند).

ساخت برند تماماً با کسب اعتماد است. هنگامی که به طور مداوم وعده می دهید و به آنها عمل می کنید، مشتریان همچنان برمی گردند، زیرا می دانند چه انتظاری دارند. با ایمان به برند شما، آنها نیز احتمالاً شما را به دیگران توصیه می کنند که به رشد شرکت کمک می کند.

4. حضور در رسانه های اجتماعی را جدی بگیرید

طبق آمار Statista، میانگین زمانی که کاربران رسانه‌های اجتماعی در سراسر جهان در پلتفرم‌های مرتبط سپری می‌کنند در سال ۲۰۲۰ به ۱۴۵ دقیقه در روز می‌رسد و آخرین آمار DataReportal تعداد کاربران رسانه‌های اجتماعی را در سراسر جهان به رقم شگفت‌انگیز ۴.۶۲ میلیارد می‌رساند. به زندگی خود فکر کنید: آیا هر روز صبح از خواب بیدار می شوید و اعلان های جدید را بررسی می کنید؟

اکنون زمان مناسبی برای استفاده از این پلتفرم عظیم و مخاطبان انبوه است – مشتریانی که در دو قدمی شما هستند.

  • برای بازاریابی کمتر خرج کنید: می توانید بدون صرف هزینه زیاد برای بازاریابی و تبلیغات، با هزینه مناسب رشد کنید.
  • گسترش خود را سرعت دهید: با اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی شریک شوید تا به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید. این همچنین به شما کمک می کند تا آگاهی برند را با سرعت بیشتری افزایش دهید.
  • دریافت بازخورد: رسانه های اجتماعی مکان مناسبی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشتریان و بهبود خدمات و محصولات بر اساس بازخورد آنها است.
  • از رقبا پیشی بگیرید: چشم بهتری به رقبا خواهید داشت و مدام استراتژی هایی برای پیشی گرفتن از آنها ابداع خواهید کرد.

5. ساخت SOP و سیستم های دیگر

یکی از مهمترین جنبه های هر سازمان مجموعه ای واضح از وظایف و انتظارات برای همه کارکنان و بخش ها است – از منابع انسانی گرفته تا بازاریابی و تولید. اگر مردم نمی دانند چگونه الزامات را برآورده کنند، پس هیچ راهی برای کار با پتانسیل واقعی آنها وجود ندارد. رویه‌های عملیاتی استاندارد آن انتظارات و منابع را روی میز قرار می‌دهند تا همه ببینند.

اینها با ارائه اطلاعات دقیق در مورد آنچه که باید انجام شود شروع می شود، سپس منابع کافی را فراهم می کند تا هر فردی شانس موفقیت داشته باشد. با این حال، بسیار مهم است که رویه‌ها باعث نشوند افراد احساس مسئولیت کنند یا از طراحی نادیده گرفته شوند. این تنها به سردرگمی منجر می شود که هرگز پایان خوشی ندارد.

6. از رقبا متمایز شوید

دنیای مدرن به‌طور باورنکردنی ای رقابتی است و کسب‌وکارها برای ماندن در آن تلاش می‌کنند. برای اطمینان از اینکه شما جزو آن دسته از شرکت‌هایی نیستید که از بین می‌روند، کاری متفاوت انجام دهید – با چیزی بهتر و با ارزش‌تر از رقبا متمایز شوید.

تمایز نام تجاری بسیار مهم است زیرا مشتریان به سادگی شخص دیگری را انتخاب می کنند اگر شما آن را نداشته باشید. هدف همیشه باید یافتن راه هایی باشد که خود را از جمعیت متمایز کنید.

چه چیزهای دیگری باعث موفقیت بعد از راه اندازی شرکت ها می شود؟

در ابتدا پرسیده بودیم چه کاتالیزورهایی باعث موفقیت کسب و کارها بعد از راه اندازی می شود. به تعدادی از آن ها که در ابتدای شکل گیری و راه اندازی کسب و کار نقش مهمی دارند اشاره کردیم. در ادامه این موضوع را تجزیه و تحلیل می کنیم که در فرایند فعالیت کسب و کار برای رشد و پایداری آن باید چه عواملی را از پیش چشممان دور نکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.