بازاریابی چریکی در مشاوره کسب و کار

بازاریابی چریکی

مقدمه: بازاریابی چریکی و رابطه آن با مشاوره کسب و کار

بازاریابی چریکی در مشاوره کسب و کار: رویکردهای تبلیغاتی برای هر نوع شغلی متفاوت است. هر کدام از مشاغل باید بنا بر رویکرد خود شکلی خاص از روند بازاریابی و برنامه ریزی را در نگاه کاری خود بگنجانند. بازاریابی چریکی هم یکی از رویکردهای حرفه ای توسعه کسب و کار در نظر گرفته می شود. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی این روند پرداخته و آن را برای شما به تشریح توضیح دهیم.

بازاریابی چریکی یا پارتیزانی (Guerrilla marketing) یکی از انواع روش های موجود بازاریابی است. امروزه برای موفقیت در کسب و کار و بدست آوردن جایگاه مناسب به خصوص در بازارهای رقابتی، نیاز به بازاریابی درست و اصولی داریم. مارکتینگ (Marketing) درست می تواند باعث دیده شدن و فروش رفتن محصولات و یا خدمات شما شود.

به دلیل اهمیت این بحث و پیشرفت های شکل گرفته در آن، برای استفاده از بازاریابی در کار خود، باید اطلاعات لازم و کافی داشته باشیم. از همین رو در این مقاله می خواهیم تا به یکی از انواع مارکتینگ بپردازیم  که در جلسات مشاوره کسب و کار به آن تاکید زیادی می شود. برای این منظور بهتر است، ابتدا تعریف مارکتینگ و انواع آن ها را بدانیم سپس بازاریابی پارتیزانی یا چریکی را تشریح کنیم.

شما برای پیشرفت کاری خود یا راه اندازی آن می توانید به مرکز توسعه تجارت باسکار اعتماد کرده و زیر نظر پیشتازان کسب و کار این حوزه فعالیت خود را شروع کنید. خانوم پریسا آریایی یکی از متخصصان حوزه مشاوره کسب و کار در این مجموعه است. او در کنار همکاران خود سعی دارد تا از آخرین متدهای روز دنیا برای پیشرفت شما بهره برده و آن ها را به عنوان پلن هایی حرفه ای و بومی سازی شده استفاده کند.

بازاریابی چیست؟

به علت تغییراتی که این زمینه به خود دیده است، تعاریف، مفاهیم و حتی وظایف مختلفی برای بازاریابی یا مارکتینگ (Marketing) وجود دارد. بازاریابی را می توان یک کلمه چتری (Umbrella-term) {کلماتی که مباحث گسترده و متنوعی را پوشش می دهند.} به حساب آورد. اما به طور کلی مارکتینگ را می توان یک ارتباط سازنده از طرف شرکت با مشتری ها، برای ایجاد تبادلات دانست. باید توجه داشته باشید که این ارتباطات یکی از مهم ترین المان های پیشرفت کسب وکار شما در آینده خواهند بود.

بازاریاب در این ارتباط، با استفاده از المان ها و زمینه های مختلف، خدمات، کالا ها و یا هر چیزی که شرکت می خواهد را، به مردم معرفی می کند. استراتژی شرکت می تواند بر اساس بازار مورد نظرش متفاوت باشد. یکی از انواع روش های مارکتینگ، بازاریابی چریکی است که در این مقاله به معرفی آن می پردازیم.

تاریخچه بازاریابی 

بازاریابی از زمان های بسیار دور وجود داشته است. در ابتدا افرادی که توانایی ارتباط بهتر با مردم را داشتند، خریداران را برای خرید متقاعد می کردند. اما این مقوله با پیشرفت صنعتی در دنیا، کاهش هزینه کالا ها و افزایش تولید محصولات، جایگاه ویژه را میان شرکت ها پیدا کرد.

توسعه کسب و کار و مارکتینگ از سال 1450 با شروع صنعت چاپ شکل جدیدی به خود گرفت. در ادامه و در سال 1731 با ورود مجلات، بازاریابی تغیراتی را به خود دید. سپس پستر ها نصب شده در شهر ها و رادیو ها در قرن 19 وارد این زمینه شدند. در این قرن تلفن نیز جایگاه ویژه ای در زمینه توسعه کسب و کار پیدا کرد.

پس از ارائه و همگانی شدن اینترنت و ورود مواردی مانند: موتور های جستجوف سئو(SEO) و غیره ،بازاریابی با سرعت بسیار زیادی به سمت مارکتینگ حرکت کرد. امروزه و به خصوص بعد از پاندمی کورونا بازاریابی دیجیتال جایگاه بسیار خاصی را در تمامی بازار ها بدست آورده است.

انواع بازاریابی

با توجه به استراتژی ها، اهداف، روش ها و موارد دیگر می توان بازاریابی را به شاخه های مختلفی تقسیم کرد. از همین رو، روش های مارکتینگ بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که حتی نام بردن آن ها نیز در این مقاله امکان پذیر نیست. از همین رو در ادامه ما یکی از روش های معروف این زمینه به نام بازاریابی چریکی را معرفی و تشریح می کنیم.

بازاریابی چریکی چیست؟

بازاریابی پارتیزانی را می توان یک استراتژی نامتعارف دانست. هدف در این روش این است که با کمترین هزینه ممکن بیشترین بازخورد را بدست آورد. به خاطر هزینه بسیار پایین این روش به آن بازاریابی بدون هزینه نیز می گویند. در بازاریابی پارتیزانی، بازاریاب باید با کمک خلاقیت خود روش های نامتعارف و نوینی را برای جلب توجه مردم ارائه کند.

نام این نوع از بازاریابی از روی تاکتیک های جنگی چریکی یا نامنظم برداشته شده است. در این روش نظامی هدف شکست دادن دشمن با حرکات و تاکتیک های غافلگیر کننده و غیر قابل پیش بینی است. در بازاریابی پارتیزانی نیز هدف جذب مخاطبان با هزینه کم و روش ها نا متعارف و نوین می باشد. برای درک بهتر در ادامه یک مثال از آن می زنیم.

بازاریاب اپل

یک بازریابی چریکی از شرکت اپل

مثال:

در رومانی سرقت گوشی های همراه بسیار زیاد است و تبدیل به یک دغدغه برای مردم شده است. برای همین شرکت های زیادی تلفن همراه را در رومانی بیمه می کنند. یک شرکت به نام وودافون برای جذب افرادی که اعتقادی به بیمه گوشی خود نداشتند دست به یک اقدام عجیب زد.

این شرکت چندین سارق را استخدام کرد. وظیفه آن ها این بود که یک کاغذ تبلیغاتی را در کیف جیب و یا لباس مردم قرار دهند. بر روی آن کاغذ نوشته شده بود دزدیدن تلفن شما بسیار ساده است پس مبایل خود را در وودافون بیمه کنید. این یک مثال کامل و دقیق از بازاریابی چریکی است.

تاریخچه بازاریابی چریکی

مفهوم بازاریابی پارتیزانی یا چریکی (Guerrilla marketing) اولین بار در سال 1984 توسط لویسون با چاپ کتابش معرفی شد. او در کتاب خود بازاریابی پارتیزانی را روشی برای دستیابی به اهداف متعارف مانند: سود و جلب توجه مردم با استفاده از روش ها و ترفند های غیر متعارف می داند. جی کانرد لویسون به پدر این سبک از بازاریابی معروف است.

البته امروزه سازمان ها، نهاد ها، سمینار ها، کتاب ها، مجلات، رفنرس ها و موارد بسیار زیاد دیگری در زمینه بازاریابی پارتیزانی وجود دارد. این زمینه همچنان در حال رشد و پیشرفت است.

بازاریابی چریکی مک دونالد با تبلیغ عجیب خود

اهداف بازاریابی پارتیزانی چیست و چه کسانی از آن بهره می برند؟

این روش به دنبال جلب توجه سریع و بسیار زیاد است. به همین دلیل نیاز به خلاقیت و تخیل بالایی نیز دارد. به علت هزینه کم روش چریکی این نوع از بازاریابی به شرکت ها و کسب و کار های کوچک پیشنهاد می شود. چرا که این کار ها به علت تازه وارد بودن در بازار نمی توانند هزینه زیادی برای تبلیغات کنند. اما در مقابل نیاز به دیده شدن و جلب توجه بیشتری نیز دارند.

اما به علت بهره برداری بسیار زیاد این روش امروزه شرکت های بزرگی مانند: اپل، نایکی، مکدونالد، کوکاکولا و غیره نیز از این روش بازاریابی استفاده می کنند. البته بسیاری از افراد معتقدند که به علت هزینه های بالا و داشتن پول زیاد توسط شرکت های بزرگ، این روش بازاریابی چریکی به حساب نمی آید.

چرا این روش به شرکت های بزرگ توصیه نمی شود؟

بازاریابی های پارتیزانی احتمال شکست بالایی نیز دارند. برای مثال: (Cartoon Network) برای تبلیغ فیلم جدید خود به نام (Aqua Teen Hunger Force) از تابلو های نورانی، یکی از شخصیت های فیلم، استفاده کرد. این تابلو ها در شب روشن شدند. اما این روشنایی باعث شد مردم فکر کنند بمباران اتفاق افتاده است، به همین علت وحشت زده شدند.

به علت شکست های زیاد در این نوع بازاریابی، این روش به شرکت های بزرگ پیشنهاد نمی شود. چرا که مردم شکست های کسب و کار های کوچک را زودتر فراموش می کنند. اما این مسئله برای شرکت های بزرگ می تواند حتی یک فاجعه تبلیغاتی را به بار بیاورد. در نتیجه بخش تبلیغات و ارتباطات آن ها وارد یک بحران بسیار بزرگ شود.

تبلیغ عجیب و بازاریابی چریکی یک رستوران

ارتباط بازاریابی چریکی با دیجیتال مارکتینگ و توسعه کسب و کار

تمامی المان های موجود در روش چریکی را می توان در بازاریابی اینترنتی نیز انجام داد. همچنین به علت دیجیتالی شدن تبلیغات هزینه ها نیز کاهش بسیار زیادی پیدا کرده اند. با تلفیق این دو روش بازاریابی می توانید به سرعت در دنیا دیده شده و نام برند خود را در ذهن ها برای مدت طولانی ثبت کنید. در نتیجه سود دهی خود را بالا ببرید. البته باید در استفاده از تلفیق این دو روش احتیاط کرد.

بازاریابی چریکی

محدودیت ها و المان های مهم بازاریابی پارتیزانی

باید توجه کرد که در این نوع از بازار یابی باید اطلاعات کامل و کافی در مورد مردم آن منطقه، اعتقادات آن ها، باور های آن ها و حتی مواردی که می تواند باعث وحشت آن ها شود، داشته باشیم. به علت نا متعارف بودن روش های مورد استفاده در بازاریابی چریکی، شما به سرعت دیده می شوید. در نتیجه باید با دقت بسیار زیادی در این مسیر حرکت کنید تا احتمال موفقیت شما بالا برود.

برای مثال: سعی کنید با اعتقادات دینی و یا باور های یک منطقه دست به تبلیغات محصول خود نزنید. چرا که ممکن است باعث نتیجه عکس شود.

جمع بندی:

در این مقاله سعی کردیم مهم ترین نکات و المان های موجود در بازاریابی پارتیزانی را معرفی کنیم. توجه شود که اگر می خواهید از این روش برای تبلیغات برند خود استفاده کنید، بهتر است مطالعات و اطلاعات بسیار دقیقی از آن داشته باشید. همچنین این کار را به یک بازاریاب ماهر بسپارید برای این کار شما می توانید از جلسات مشاوره کسب و کار استفاده کنید. چرا که متخصصان توسعه کسب و کار می توانند در این راه بهترین مشاوران شما باشند.

این روش هر روزه در حال پیشرفت است از همین رو بهتر است برای استفاده از بازاریابی چریکی، اطلاعات خود را بروز رسانی کنید و از آخرین المان های روز و جدید استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.