بهترین استراتژی های بازاریابی برای انواع مشاغل کوچک

پلن های برنامه ریزی شده

مشاوره کسب و کار: (بهترین استراتژی های بازاریابی برای انواع مشاغل کوچک)

مقدمه بخش دوم:

مشاوره کسب و کار: در بخش اول به برخی از مواردی که برای کسب و کارهای تجاری کوچک نیاز است پرداختیم، اما در بخش دوم این مقاله سعی داریم بررسی خود را عمیق تر کرده و  به مسائلی جزئی تر و حرفه ای تر بپردازیم.

مرکز مشاوره کسب و کار باسکار پیشرو در مشاوره تخصصی کسب و کارهای نوپا و بزرگ، با سابقه ای درخشان در حوزه برند سازی و ایجاد پلن های کاری موفق در ایران و کشورهای همسایه.

سایت های تخفیف دهنده و تبلیغاتی:

سایت هایی که انواع خدمات و محصولات مختلف را با قیمتی کمتر از عموم فضاها در اختیار خریداران قرار می دهند در شروع کار می توانند یکی از بهترین سکوهای پرتاب شما باشند.

این شکل از سایت ها معمولا مخاطبان زیادی را جمع‌آوری می‌کنند که بر اساس مکان گروه‌بندی می‌شوند.سپس به کسب‌ و کارهای محلی، منطقه‌ای یا حتی ملی اجازه می‌دهند تا تخفیف‌های محدودی را به اعضای خود ارائه دهند.

آیا اینگونه سایت ها مبالغ بالایی برای کار خود از شما می گیرند:

حداقل نیمی از درآمد شما به احتمال زیاد به آنها خواهد رسید. حتی برخی از این سایت ها درصد بیشتری از شما خواهند گرفت. در نهایت شما باید ببینید برای شما و کارتان صرف اقتصادی دارد یا خیر؟ این شکل از سایت ها برای تبلیغ و پیدا کردن مشتری های انبوه و هدف بسیاری مناسب هستند. دقت داشته باشید هزینه ای که امروزه می پردازید در حقیقت هزینه تبلیغات های گسترده و آشنایی جامعه هدف با کار شماست.

این کار باعث می شود بسیاری از مشتریان بالقوه جدید حتی اگر تصمیم به خرید یا معامله با شما نداشته باشند، وب سایت شما را مرور کنند.

 بازاریابی ایمیلی:

این سخن را به یاد داشته باشید، (بازاریابی ایمیلی سنگ بنای بازاریابی دیجیتال است).

اکثر افرادی که از سایت شما بازدید می کنند بلافاصله از شما خرید نمی کنند. گرفتن اطلاعات تماس برای بازاریابی بیشتر و “پرورش سرنخ” بهترین راه برای فروش در سال 2016 بوده است. این روش اما امروزه به روند عادی و معمول برای بسیاری از سایت های فروش تبدیل شده است.

شما با قرار دادن آخرین آگهی ها در ایمیل شخص این امکان را برای او ایجاد می کنید که از تمامی خدمات و کالای جدید شما با خبر شود. شاید بارهای اول به این ایمیل ها بی تفاوت باشد اما در نهایت اگر تولیدات یا خدمات شما عمومی باشند او را به سمت شما جذب خواهند کرد.

در اینجا یک مثال از (HubSpot) آورده شده است:

بازاریابی ایمیلی:
(HubSpot) یک ابزار بازاریابی ایمیل قابل اعتماد و پر از ویژگی را ارائه می دهد که برای مشاغل در حال رشد مناسب است. این ابزار به صورت رایگان بوده و در بسیاری از کشور های اروپایی و آمریکایی امروزه مورد استفاده قرار می گیرد.

این ابزار به شما امکان می دهد ایمیل های بازاریابی حرفه ای خود را ایجاد کنید و جامعه هدف بزرگتری را برای فروش هدف قرار دهید. این ابزار مملو از انواع قالب های مختلف ایمیل های تبلیغاتی است. شما می توانید به راحتی روند کار خود را در آن قالب ها قرار داده و از این فضاهای پیش فرض به عنوان آگهی های تبلیغاتی در قالب ایمیل استفاده کنید.

سایر مزایای بازاریابی ایمیلی عبارتند از:

 • کم هزینه بودن
 • دسترسی جهانی
 • آسان و خودکار بودن
 • تقسیم بندی آسان
 • برقراری ارتباط فوری
 • راه اندازی و اجرا آسان
 • ردیابی و بهینه سازی آسان

کانال های بازاریابی زیادی وجود دارند که محیط کاربری سختی دارند. همانطور که ممکن است از لیست بالا متوجه شده باشید، بازاریابی ایمیلی یکی از معدود مواردی است که می توانید آن را بدون کمک یک فرد متخصص انجام دهید. تنها کافیست فردی خلاق در جمله سازی های تبلیغاتی باشید.

 

بررسی بهترین روش

وبینارها:

وبینارها اغلب به عنوان آهنربا برای بازاریابی ایمیلی استفاده می شوند و موضوع مناسب می تواند تعداد زیادی از مشترکین جدید را به لیست جامعه هدف شما هدایت کند. همچنین این جلسات می توانند پایگاهی برای تبلیغات شما به صورت حضوری باشند. همچنین استفاده از وبینار به میزان اعتبار شما در بازار هم کمک شایانی می کند.

شما می توانید وبینارها را به عنوان محصولاتی مستقل یا حتی یک سری محصولات ضبط شده و آموزشی هم در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. آنها یک رسانه عالی برای آموزش های زنده و ضبط شده هستند.

وبینارها نسبت به ویدیوهای ساده جذاب‌تر هستند، حتی اگر دقیقاً به همان روش تولید شوند. زمان واقعی شروع ،پرسش و پاسخ زنده باعث می شود مردم احساس کنند که ارزش بسیار بیشتری نسبت به زمانی که ویدیویی را با اطلاعات مشابه تماشا می کنند دریافت می کنند. این نگاه مخاطب به شما می تواند برای شما سود آوری بسیاری بالای در زمانی محدود داشته باشد.

مرکز مشاوره کسب و کار باسکار پیشرو در مشاوره تخصصی کسب و کارهای نوپا و بزرگ

برای اجرای وبینار به نرم افزار وبینار نیاز دارید که از عملکردهای زیر استفاده می کند:

 • صدای دو طرفه – ارائه کننده خدمات صحبت می کند در حالی که بینندگان بی صدا هستند. اما ارائه دهنده می تواند بینندگان فردی را “روشن” کند تا همه بتوانند سوال های دیگران را شنیده و پاسخ آن را به وضوح دریافت کنند.
 • اشتراک‌گذاری صفحه – ارائه‌دهنده می‌تواند صفحه‌نمایش خود را به اشتراک بگذارد یا برای آموزش از تخته سفید یا نمایش زنده استفاده کند.
 • نظرسنجی ارائه دهنده می تواند بینندگان را دعوت کند تا در یک نظرسنجی شرکت کنند یا به روش های دیگر بازخورد ارائه شده از آن ها را بررسی کند.

اگر بدانید که چگونه از وبینار استفاده کنید می توانید سود زیادی از جلسات برگزاری خود بدست آورید. وبینارها در جایگاه های خاصی بسیار خوب کار می کنند. اما انتخاب آن که چه چیزی را در جلسات وبینار ارائه دهید به هوشمندی شما بستگی دارد. معمولا محصولات آموزشی یا جلسات تحلیلی از بهترین نوع وبینارها به شمار می روند.

رسانه های چاپی و بررسی آن ها در مشاوره کسب و کار:

همانطور که رسانه های چاپی همچنان به کاهش محبوبیت کلی خود ادامه می دهند، قیمت گذاری برای قرار دادن تبلیغات نیز در این حوزه رو به کاهش است. در جایگاه های مناسب، اکنون امکان اجرای تبلیغات موثر با قیمت های فوق العاده مقرون به صرفه وجود دارد. تنها کافیست شما فضاها و جاهای مناسبی را برای تبلیغات چاپی خود در نظر بگیرید.

همانطور که گفته شد، رسانه های چاپی به ندرت به عنوان یک استراتژی بازاریابی انفرادی موثر هستند. بهتر است از آن‌ها در ارتباط با استراتژی های بازاریابی آنلاین استفاده شود.

اگر نویسنده شایسته ای هستید،با به اشتراک گذاشتن تخصص خود در قالب نوشتارهای هفتگی یا ماهانه می توانید برای  برند خود معجزه کنید.

این معمولاً موقعیتی نیست که در آن پولی دریافت کنید، اما همچنین موقعیتی نیست که مجبور به پرداختی هنگفت برای آن باشید. این ستون‌ها به شما این فرصت را می‌دهند که با مخاطبان ارتباط مستمر برقرار کنید و یک رابطه واقعی با خوانندگان محصولات یا خدمات خود ایجاد کنید.

با این کار شما می توانید به مرور زمان و در صورت نیاز آن ها به محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید (مشتریان یا همان مخاطبان خود را ) جذب کنید.

امروزه بسیاری از مجلات تبلیغاتی پرطرفدار وجود دارند که می توانند انتخاب هایی مناسب برای تبلیغات چاپی شما باشند. البته ناگفته نماند که بهتر است مجلات انتخاب شده از سوی شما کمی هم به کار شما مربوط باشند.

نکته هایی در مورد متن های تبلیغاتی چاپی:

اطمینان حاصل کنید که آنچه در مورد آن می نویسید برای مخاطب هدف ارزشمند است. این تبلیغات بی‌اهمیت نیستند. این شکل از تبلیغات فرصتی است برای دسترسی و ایجاد اعتماد با مخاطبانی که شخص دیگری برای ایجاد آن بسیار سخت تلاش کرده است.

برخی از ایده ها برای مقالاتی که می توانید بنویسید عبارتند از:

 • راهنماهای چگونه
 • تفسیر رویدادهای جاری
 • مصاحبه با افراد جالب
 • لیست پست ها
 • گزارش در مورد روندها یا رویدادها مهم

چرا کسب و کارهای کوچک باید با برندهای دیگر شریک شوند:

مهم ترین نکات در جذب مشتری بیشتر و رشد اقتصادی کسب و کار ها: مشاوره کسب و کار

مانند هر استراتژی بازاریابی، موفقیت به خلاقیت هدفمند بستگی دارد. شما نمی توانید فقط برای افراد مشخصی تبلیغات خود را ارسال کنید و انتظار بازگشت سرمایه خود را داشته باشید. درست همانطور که باید مردم را وادار کنید که روی عنوان پست و بلاگ شما کلیک کنند، باید گیرندگان تبلیغات خود را وادار به خرید کنید. اما چگونه؟

با پاکت های تبلیغاتی شروع کنید، پاکتی که شبیه یک قطعه تبلیغاتی معمولی به نظر برسد، هرگز باز نمی شود.بیشتر تمرکز کنید و ایده های بهتری پیدا کنید. از پاکت های رنگی استفاده کنید. از شکل، اندازه یا مواد غیر معمول بهره ببرید تا توجه مخاطبان خود را بیشتر جلب کنید.

تاجای ممکن سعی کنید کارهایی متفاوت و خدمات یا محصولاتی خاص ارائه دهید.

تراکت و پوستر های دیواری:

بعد از چاپ پاکت های مناسب می توانید از تراکت های مناسب و تبلیغاتی هم استفاده کنید. نایلون های تبلیغاتی و پوستر های دیواری را فراموش نکنید. البته توجه داشته باشید که این موارد باید در مراکزی که جامعه هدف شما قرار دارند نصب شوند. چرا که این شکل از تبلیغات بسیار محیطی بوده و در مکان های عمومی غیر مرتبط نمی تواند مناسب و کاساز باشد.

جای مناسب برای پوستر دیواری ها: 

پوستر های دیواری را باید در همایش ها و سمینارهایی که مرتبط با کارتان است قرار دهید. سعی کنید دیواری های رو به رویی در ورودی را هدف نصب قرار دهید. دیواری های ورودی همیشه بیشترین بازدید کنندگان را به خود اختصاص می دهند.

داشتن یک سایت مناسب و با سئوی حرفه ای:

داشتن یک سایت مناسب می تواند سکوی پرتابی عالی برای شما باشد. همانطور که در قسمت قبلی این مقاله گفتیم، داشتن یک سایت می تواند پاسخگویی 24 ساعته برای مشتریان شما داشته باشد. این موضوع خود برگ برنده ای بسیار مهم در بازار کار تلقی می شود.

آیا داشتن سایت تنها کافیست:

داشتن یک سایت به تنهایی حتی درصورت جذاب بودن و کاربردی بودن کافی نیست. تا زمانی که شما در صفحات اصلی (1 تا 3) گوگل قرار نگیرید، داشتن یک سایت مناسب تنها هزینه ای جاری محسوب می شود. اما زمانی که سایت شما در سرچ های اصلی و اولیه گوگل قرار می گیرد، در آن زمان بازخورد مالی شما شروع می شود. سایت شما دیگر به عنوان یک پایگاه فروش واقعی کار کرده و حتی ممکن است از فضای فیزیکی شما هم فروشی بهتر داشته باشد.

بهترین راهکار

سئو و استراتژی های مناسب، تضمین کننده فروش عالی:

یک استراتژی سئو به خوبی برنامه ریزی شده و اجرا شده از نظر افزایش ترافیک ارگانیک و موقعیت بهتر نتایجی را به همراه خواهد داشت.

حدود 90 درصد از مصرف کنندگان قبل از خرید یک محصول یا خدمات، آن را به صورت آنلاین جستجو می کنند. اگر کسب و کار شما در جستجو نمایش داده نشود، آن‌ها نمی‌توانند آن را پیدا کنند.
جستجوی موبایل در حال بسیار رواج دارد و در مرز انفجار است. امسال گوگل اعلام کرد که جستجوی موبایل برای اولین بار از جستجوی دسکتاپ پیشی گرفته است و در واقع جستجوی گوگل چهارمین اپلیکیشن محبوب در ایالات متحده است.

اگر یک کسب و کار محلی دارید، واقعاً نمی توانید سئو را در برنامه بازاریابی خود نادیده بگیرید. جدیدترین الگوریتم (Google) در نتایج جستجوی خود به نفع مشاغل محلی است تا نتایج بسیار مرتبط. این امر به ویژه برای مصرف‌کنندگانی که از (Google) در تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و دستگاه‌های پوشیدنی (مانند: ساعت های هوشمند) خود استفاده می‌کنند صادق است.

اگر کسب و کار شما یک اپلیکیشن موبایلی دارد، به خاطر این است که در بازاریابی و سئو پیشتاز هستید. از خودتان تجلیل کنید و به کسب و کارتان اعتماد داشته باشید. مشاوره کسب و کار به شما کمک می کند تا برای تک به تک این موارد استراتژی های کاری داشته باشید.

اپلیکیشن موبایل شما به دو روش متمایز به سئو کمک می کند:

گوگل اکنون به عنوان یک نتیجه “جهانی” در جستجوی تلفن همراه تلقی می شود. برنامه‌هایی با عناوین بهینه‌شده و رتبه‌بندی‌ها و بررسی‌های خوب در صدر قرار می‌گیرند و حتی وب‌سایت‌های تلفن همراه با رتبه‌بندی ارگانیک برتر را جایگزین می‌کنند.
گوگل برنامه های «کیفیت بالا» را عاملی مثبت در رتبه بندی نتایج جستجوی موبایل می داند. این بدان معنی است که پیوندهای عمیق بین برنامه و وب سایت شما می تواند رتبه جستجوی تلفن همراه شما را بهبود بخشد.

چند نکته مهم:

1- ایجاد پیوند برای مشاغل کوچک
الگوریتم گوگل کیفیت و کمیت سایت هایی را که در رتبه بندی جستجوی شما به شما پیوند می دهند، تعیین می کند. در واقع، برخی از مشاوران سئو حتی توصیه می‌کنند که کسب‌وکارهای نوپا در واقع لینک‌هایی را خریداری کنند تا رتبه خود را افزایش دهند. با این حال، این تاکتیک ممکن است بیشتر از اینکه مفید باشد برای شما ضرر هم به همراه داشته باشد.

شکی نیست که لینک های با کیفیت بالا باعث ایجاد اعتبار و خرید بیشتر می شوند و در نهایت رتبه شما را بهبود می بخشند. اما تغییرات در الگوریتم پنگوئن گوگل در واقع سایت هایی را که دارای لینک های بی کیفیت یا “هرزنامه” هستند جریمه می کند. کلید ایجاد پیوندها به روش قدیمی است. شما برای آن که بتوانید به رتبه های بالایی در صفحات گوگل دسترسی پیدا کنید بهتر است ابتدا به دنبال ایجاد مطالبی کاملا کاربردی و مفید باشید.

اگر کسب و کاری کوچک داریم چه گونه برای آن برنامه ریزی کنیم: (مشاوره کسب و کار)

برای شرکت‌های کوچک و متوسط، این به معنای سرمایه‌گذاری پول و منابع برای توسعه محتوای بسیار قابل اشتراک‌گذاری و با کیفیت بالا است. پست‌های وبلاگ طولانی و مقالات عمیق، اینفوگرافیک‌ها و آموزش‌های ویدیویی نمونه‌هایی از محتوای با عملکرد بالا هستند که احتمالاً لینک‌ها را جمع‌آوری می‌کنند. با این کارها شما احتمالا خیلی زود می توانید به بازدید های اولیه سایت خود امیدوار باشید.

2- بهینه سازی روی صفحه:
اگر تحقیقات کلمات کلیدی پایه و اساس استراتژی سئوی شما است، بهینه سازی درون صفحه زیرساخت های دیگر جستجو را در بر می گیرد. بهینه سازی درون صفحه ای شامل همه چیز از چگالی بهینه کلمه کلیدی گرفته تا سرعت بارگذاری سایت است که به گوگل کمک می کند صفحه شما را ارزیابی و رتبه بندی کند. کلمات کلیدی عالی بدون بهینه سازی خوب در صفحه نتیجه نمی دهند.

نگاهی به اصول اولیه سئو صفحات سایت:

برچسب های عنوان:
عناوین صفحات باید دارای یک تگ (H1) باشند (بیشتر سیستم های مدیریت محتوا این کار را به صورت خودکار انجام می دهند) و در صورت لزوم شامل یک کلمه کلیدی یا نام تجاری شما باشد. عنوان خود را به حدود 55 یا 60 کاراکتر محدود کنید، که تمام چیزی است که در نتایج جستجو نمایش داده می شود.

توضیحات متا:
در حالی که متاها از نظر فنی در جستجو لحاظ نمی‌شوند، اطلاعات بیشتری به جستجوگر می‌دهند. آنها افراد را برای بازدید ترغیب می‌کنند و اغلب به عنوان یک فراخوان برای اقدام عمل می‌کنند. توضیحات متا را به حدود 150 کاراکتر یا بیشتر محدود کنید. این تعداد بهترین حالت برای نوشتن توضیحات متا است. در جلسات مشاوره کسب و کار معمولا بهترین جملات برای این قسمت انتخاب می شوند چرا که تاثیر مستقیم بر روی ایندکس شدن صفحات سایت شما دارند.

سرعت بارگذاری سایت:
از ابزار (Google’s Page Insight) استفاده کنید تا ببینید سایت شما از نظر سرعت چگونه است. امتیاز 85 یا بهتر را هدف بگیرید و هر گونه تغییر یا اصلاح توصیه شده را که با علامت تعجب قرمز مشخص شده است انجام دهید. اگر زمان و منابع اجازه می دهد، اصلاحات “زرد” را بهبود بخشیده و آن ها را نیز سبز کنید.

سرعت سایت از جمله مواردی است که می توانید برای بدست آوردن رتبه های بهتر روی آن حساب کنید.

مرکز مشاوره کسب و کار باسکار پیشرو در مشاوره تخصصی کسب و کارهای

نشانه گذاری های طرحواره:
افزودن نشانه گذاری های طرحواره یکی از قوی ترین راه ها برای تقویت وب سایت شما در (SERP) ها است. (Schema) به موتور جستجو می‌گوید محتوای شما چه معنایی دارد، نه فقط آنچه می‌گوید، که نحوه نمایه‌سازی محتوا را تغییر می‌دهد. همچنین این سایت کمک‌کننده نشانه‌گذاری داده‌های ساختاریافته (Google) بوده و کار با سایت شما را برای کاربر راحت تر و با سرعت تر می کنند.

چگالی کلمه کلیدی:
در حالی که هیچ درصد چگالی کلمه کلیدی “بهینه” وجود ندارد، برخی از بهترین روش ها وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها تعداد کلمات کلیدی خود را در مقالات و سایت بهینه کنید.

مانند: گنجاندن کلمات کلیدی در عنوان، متا، و متن لنگر، و اجتناب از پر کردن کلمات کلیدی در صفحات سایت خود. از زبان طبیعی استفاده کنید و سعی کنید کلمه کلیدی را حداقل یک بار در 100 کلمه اول کپی کرده و بعد در هر 300 یا 400 کلمه یک بار باز هم از آن استفاده کنید.

نمادهای اشتراک گذاری اجتماعی:
رسانه های اجتماعی در سئو کسب و کارهای کوچک جایگاه مهمی دارند. ربات های گوگل ارتباط مستقیمی بین وب سایت شما و صفحات نمایه رسانه های اجتماعی شما ایجاد می کنند. نمادهای اجتماعی مرتبط را در صحفه های اصلی خود قرار دهید.

سئو سایت و شبکه های اجتماعی

موارد گفته شده در این مقاله به شما کمک زیادی می کند تا بتوانید در راه اندازی یک کسب و کار موفق پیشرو باشید.

خلاصه مقاله:

ما در این مقاله سعی کرده ایم بهترین و کم هزینه ترین راه کارهای تبلیغاتی را برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ بیان کنیم. شما می توانید برای ایجاد بهترین استراتژی های کاری از جلسات مشاوره کسب و کار بهره ببرید. دقت داشته باشید که موارد گفته شده باید به وسیله متخصص های حوزه مربوطه انجام شوند تا در مدت زمانی کوتاه به بازخورد مالی برسند.

ما می توانیم بهترین استراتژی های تبلیغاتی برای کسب و کار شما تدوین کنیم. این کار معمولا در چند  جلسه مشاوره کسب و کار انجام می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.