نقش اینستاگرام در کسب و کار های خانگی:

نقش اینستاگرام

نقش اینستاگرام در کسب و کارهای خانگی

مشاوره کسب و کار:  نگاهی به تبلیغات اینستاگرام: اینستاگرام اپلیکیشنی است که  فعالیت خود را از سال 2010 آغاز کرده است. این نرم افزار برای موبایل طراحی شده است و به علت سهولت دسترسی به آن دارای کاربران زیادی می‌باشد. اینستاگرام برنامه ای است که در آن کاربران می توانند به راحتی تصاویر و ویدیوهای خود را به اشتراک بگذارند و همین موضوع باعث شده است که این نرم افزار به بهترین مکان برای تبلیغات کسب و کارهای خانگی تبدیل شود.

مرکز مشاوره کسب و کار باسکار پیشرو در مشاوره تخصصی کسب و کارهای نوپا و بزرگ، با سابقه ای درخشان در حوزه برند سازی و ایجاد پلن های کاری موفق در ایران و کشورهای همسایه

البته باید گفت: تبلیغات در اینستاگرام دارای عناصر و روش‌های به خصوصی می‌باشد که برای بهبود روند فعالیت صفحه کاربری و بازدید بیشتر می بایست با این المان ها آشنایی کامل داشت. در ادامه ی این مقاله به معرفی روش ها و المان های تبلیغاتی در اینستاگرام می پردازیم. شما با مطالعه این مقاله می توانید از این اپلیکیشن برای توسعه کسب و کارهای خانگی خود استفاده کنید.

اهمیت تبلیغات در اینستاگرام

این اپلیکیشن ابتدا برای اینفلئونسرها و بلاگرهای مد و زیبایی مورد توجه قرار گرفت. سپس با افزایش کاربران ،فضای تبلیغات برای سایر صاحبان مشاغل ایجاد شد و در حال حاضر کاربران زیادی در این اپلیکیشن به تبلیغ کسب و کار و گسترش فعالیت اقتصادی خود می‌پردازند.

باتوجه به محبوبیت زیادی که اینستاگرام در فضای مجازی برای کاربران دارد، صاحبان مشاغل می‌توانند با تبلیغات در اینستاگرام مشتری های خود را پیدا کرده و درباره‌ی محصولات و خدمات خود اطلاع رسانی کنند. درواقع  بازدید زیاد و تعداد کاربران بالا در این نرم افزار باعث اهمیت بالای نحوه‌ی درست تبلیغات در آن شده است.

این روند آنقدر با اهمیت تلقی می‌شود که می‌توان گفت: صدها کسب و کار خانگی تنها از طریق تبلیغات اینستاگرامی به روند رشد خود ادامه می‌دهند.

مزایای تبلیغات در اینستاگرام

صاحبان مشاغل در اینستاگرام نیازی ندارند که به جستجو برای مشتری بپردازند بلکه با تبلیغات اینستاگرامی درست و با استفاده از روش‌ها والمان‌های تبلیغاتی به سمت مشتری حرکت می‌کنند. در واقع این مشتری است که به سمت برآورده کردن نیاز خود و به جستجوی عرضه کننده می‌پردازد.

از دیگر مزایای تبلیغ اینستاگرام پربازده بودن آن است .همانطور که قبلا ذکر شد، این نرم افزار دارای کاربران بسیاری از سراسر دنیا می‌باشد و میلیون ها نفر در شبانه روز در این نرم افزار به جستجو و فعالیت و اشتراک محتوای خود می‌پردازند. همین امر مسبب آن است که تبلیغات درست موجب بازدید بیشتر و معرفی بهتر محصول گردد که در آخر تبلیغات اینستاگرام را برای عرضه کننده پربازده می کند.

از جهت دیگر باید گفت: که تبلیغات در اینستاگرام هزینه و زمان خیلی کمتری نسبت به سایر تبلیغات دربرمی‌گرد.

به علاوه تمام موارد ذکر شده باید گفت: یکی از ویژگی های شاخص تبلیغات اینستاگرامی آن است که این نوع تبلیغات قابل استفاده برای تمامی مشاغل از هر صنفی می‌باشد.

انواع تبلیغات در اینستاگرام به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

تبلیغات محتوا محور تبلیغی است که فرد با کمک هشتگ ومتن مناسب به جذب مخاطب می پردازد و در تبلیغ توسط محتوای ویدیوی که در ان فرد بااستفاده از تبلیغات بصری وساخت کلیپ به معرفی وتبلیغ برند خود می پردازد.

خرید فروش های اینترنتی

روش‌های بازاریابی در اینستاگرام

اینفلوئنسر مارکتینگ و تبلیغ در صفحات پربازدید:

این روش بسیار موثر و نو ظهور در عرصه تبلیغات دیجیتال و اینستاگرام می‌باشد در این نوع تبلیغ فرد عرضه کننده از افراد و چهره های تاثیرگذار دعوت به همکاری می‌کند، به گونه ای که فرد مذکور با استفاده از اعتباری که در نزد مخاطبان و دنبال کننده های خود دارد به تبلیغ و معرفی محصولات و خدمات عرضه کننده می پردازد. شایان ذکر است که اینفلوئنسرها به علاوه اینکه در اینستاگرام شناخته شده و مطرح هستند افرادی اند که دارای صفحه پربازدید بوده و به گونه ای مرجعی برای تبلیغات در نظر گرفته می‌شوند.

به کارگیری ربات های اینستاگرام:

عرضه کننده خدمات وکالا بااستفاده از ربات ها می توانند از یک سیستم هوشمند وتوانمند در جهت افزایش دنبال کننده واقعی وتبلیغات ومدیریت حساب کاربری خود بهره ببرند.

 تبلیغات اسپانسری:

یکی از انواع تبلیغات اینستاگرامی است که در این روش عرضه کننده کالا و خدمات یا به اصطلاح عام فروشنده، پست و محتوای تبلیغاتی خود را همراه باعلامت (sponsored) به اشتراک می‌گذارد و با سایر پست‌ها در صفحه کاربران نمایش داده می شود. البته باید گفت: این روش پرهزینه تر از سایر روش‌های تبلیغات در اینستاگرام می باشد که برای برندهای بزرگتر مناسب تر است. امکان استفاده از این نوع تبیلغ در ایران به روش مستقیم وجود ندارد.

مرکز مشاوره کسب و کار باسکار پیشرو در مشاوره تخصصی کسب و کارهای نوپا و بزرگ،

از سایر روش های تبلیغات در اینستاگرام می‌توان از روش تبلیغ ساعتی و دقیقه ای و روش استفاده از هشتگ هم نام برد.

  • هزینه تبلیغات اینستاگرام:

وابسته به نوع تبلیغ و مدت زمان بارگذاری تبلیغ و تعداد دفعات تکرار تبلیغ این عدد قابل تغییر است. با این حال تبلیغ در اینستاگرام نسبت به سایر تبلیغات بسیار به صرفه تر وارزان تر محسوب می‌شود.

کلام آخر:

با توجه به مزایا و مطالب گفته شده می‌توان به این نتیجه رسید با توجه به شمار کاربران فعال ایرانی و محبوبیت نرم افزار اینستاگرام، فروشندگان و عرضه کنندگان خدمات و کالا می توانند با به کارگیری انواع المانها وروش های متنوع تبلیغاتی و آشنایی کامل با آنها به گسترش فعالیت اقتصادی خود بپردازند. آن‌ها می توانند با هشتگ سازی مناسب و جذب دنبال کننده و تبلیغات موثر و غیره بیش از پیش به موفقیت و معرفی برند خود نزدیک شوند.

مرکز مشاوره کسب و کار باسکار پیشرو در مشاوره تخصصی کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.