همه چیز درباره آنلاین مارکتینگ

انلاین مارکتینگ ها

آنلاین مارکتینگ به چه معناست؟

آنلاین مارکتینگ موضوعی بسیار مهم و با اهمیت در کسب و کار امروز دنیاست. این شکل از مارکت با کمک ابزارهایی چون اینترنت، کامپیوتر، گوشی موبایل، اپلیکشن های فروش و سایت های فروشگاهی، واسطه ای میان تولید کنندگان و خریداران ایجاد می کند. این شکل از تجارت را باید آینده مارکتینگ دنیا در سطح جهانی بدانیم.
مرکز مشاوره کسب و کار باسکار پیشرو در مشاوره تخصصی کسب و کارهای نوپا و بزرگ، با سابقه ای درخشان در حوزه برند سازی و ایجاد پلن های کاری موفق در ایران و کشورهای همسایه.

آنلاین مارکتینگ موضوعی نو ظهوراست اما به دلیل المان هایی که در خود جای داده، خیلی زود توانست به برترین ایده فروش در جهان تبدیل شود. تا جایی که امروزه سایت آمازون به بزرگترین فروشگاه جهان، و صاحب آن به یکی از ثروتمند ترین افراد دنیا تبدیل شده است.

دقت داشته باشید که پایه ها و اساس این شکل از فروش را وب سایت شما و تبلیغاتی که برای آن در نظر می گیرید ایجاد می کند.

آیا آنلاین مارکتینگ برای هر تجارت و کسب وکاری مناسب است؟

کسب و کار های معمول به دو دسته کلی تقسیم می شوند. یا خدماتی هستند و یا فروش اجناس. سایت های فروشگاهی هر چیزی را می توانند به معرض فروش بگذارند و از سوی دیگر جامعه هدف خود را پیدا کنند. در سمت دیگر ماجرا هم مشاغل خدماتی سعی می کنند تا با تبلیغ در مورد نحوه عملکرد خدمات خود مشتریانی وفادار برای خود دست پا کنند. حالا پرسش اصلی آن است که آنلاین مارکتینگ می تواند برای هردو گروه گفته شده مناسب باشد.

پاسخ این پرسش مثبت است. شما می توانید برای هر نوع کسب وکاری وب سایت ایجاد کرده و آن را از طریق اینترنت و شبکه های مجازی مانند: اینستاگرام، تلگرام و دیگر شبکه های اینچنینی گسترش دهید. اما نکته در نوع تبلیغات و استراتژی های تبلیغاتی این دو نهفته است.

 

  • تجارت الکترونیک و نکته هایی مهم در این راستا

برای یک کسب و کار فروش بسیار مهم است که سایتی ساده و البته کاربردی داشته باشد. منظور از کلمه ساده، دسترسی راحت به بخش فروشگاه محصولات برای کاربر است. شما باید به گونه ای سایت خود را ساخته باشید که کاربران کمترین زمان ممکن را برای رسیدن به محصول دلخواه خود در سایت شما صرف کنند.

برای این کار نیاز است محصولات خود را در سایت درسته بندی کرده و درگاه پرداختی معتبر برای آن در نظر بگیرید. همچنین باید محصولات انتخابی از سوی کاربران با پستی مناسب و استاندارد ارسال شود. این کار موجب نظم گرفتن کار شما شده و در نهایت محصولات ارسالی شما را با استاندارد زمانی و کیفیتی مناسب به دست خریداران می رساند.

دقت داشته باشید که ارسال دیر یا آسیب دیدن محصول در هنگام پست می تواند مشتریان شما را به مشتریانی ناراضی تبدیل کرده و کسب و کار شما را از بین ببرد. به یاد داشته باشید در آنلاین مارکتینگ مهم ترین بازاریاب های شما مشتریان راضی شما هستند. پس در خدمات رسانی و ارسال صحیح و به موقع خریدها کوشش کنید.

  • وب سایت 

همانطور که گفتیم پایه اصلی آنلاین مارکتینگ را شبکه های اجتماعی تشکیل می دهند. اما در صدر اهمیت این کار وب سایت های فروش قرار دارند. اگر شما سایتی مناسب، سئویی خوب، محصولاتی باکیفیت و در نهایت ارسالی امن داشته باشید. تقریبا تمامی فاکتور های موفقیت کلان را در کار خود مد نظر داشته اید. تنها می ماند یک المان مهم و سرنوشت ساز به نام صبر که باید آن را تمرین کنید.

به یاد داشته باشید که شما کسب و کاری اینترنتی دارید و پیشرفت آن از سه مرحله می گذرد.

اول: داشتن استانداردهای گفته شده

دوم : داشتن صبر و البته تبلیغاتی مداوم

سوم : نگه داشتن کیفیت های اولیه کار در طولانی مدت

شما با در نظر گرفتن استاندارد های کلی گفته شده می توانید به اصول این موضوع پایبند باشید و در نهایت به بهره برداری مالی مناسبی در راستای کار خود دست یابید.

بازاریابی دیجیتالی اصلی مهم در آنلاین مارکتینگ

بازاریابی دیجیتالی را می توان از ارکان مهم رسیدن به فروش مناسب در آنلاین مارکتینگ در نظر گرفت. این کار باید به شکلی اصولی و با خلاقیت انجام شود. بسیاری از افراد تصور می کنند تنها با معرفی محصول خود می توانند در بازارهای فروش پیشرفت کنند ولی این تفکری قدیمی و منسوخ در آنلاین مارکتینگ است. شاید در روز های اولیه که این شکل از کار تازه بود می توانستید با معرفی محصول خود به دیگران فروش خود را تضمین کنید اما امروز دیگر این شکل از کار ممکن نیست.

آنلاین مارکتینگ 3

در حال حاضر تعداد فروشگاه های اینترنتی به سرعت در حال رشد است. و از سوی دیگر ابر فروشگاه هایی مانند: دیجی کالا، تیمچه و غیر در حال فعالیت هایی گسترده هستند. پس این شکل از کار نمی تواند مناسب باشد.

پس باید چه کار کرد؟

در چنین بازاری تنها افرادی می توانند به سود دهی مناسب دسترسی پیدا کنند که در تبلیغات خود هوشمندی به خرج داده و همه چیز را بررسی کنند. اولین المان دادن قیمت مناسب است. دوم معرفی محصول و کیفیت آن به مشتری، سوم در نظر گرفتن خدمات خاص برای مشتریانی با مبالغ خرید بالا، به روز نگه داشتن سایت، تنوع محصولات و بسیاری از المان های دیگر که در مقالات بعدی در مورد آن ها مفصل صحبت می کنیم.

شما می توانید تنها به وسیله در نظر گرفتن موارد بالا در بازار امروز این حوزه دوام آورده و به سود دهی برسید.

آیا می توان از ابر فروشگاه های این زمینه پیشی گرفت: 

یک نکته بسیار ظریف در این پرسش نهفته است. معمولاً ابر فروشگاه ها اینترنتی دارای همه اقلام هستند و به دلیل انبار کردن این موارد احتمالاً در بیشتر محصولات مجبورند قیمتی کمی بالا در نظر بگیرند. این عدد معمولاً از عدد مغازه دار پایین تر است اما به دلیل بالا بودن هزینه های نگهداری این محصولات در انبار های بزرگ این فروشگاه ها، باز هم می توان با این فروشگاه ها رقابت کرد.

اگر شما در خانه یا مغازه خود محصولاتی را انبار کنید و در سایت های فروشگاهی خود بگذارید می توانید قیمتی حتی پایین تر از ابر فروشگاه ها برای آن در نظر بگیرید. البته که شما تنها چند محصول خواهید داشت و ابر فروشگاه ها معمولاً تمامی اقلام را دارند. پس شما در نهایت می توانید با کمی تغییر در حاشیه سود خود به نتیجه ای معقول در فروش برسید.
مشاوره کسب و کار: شرکت توسعه کسب و کار باسکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.